rychlá navigace: ostatní chaty
Položit dodatečnou otázku

Ptejte se: Ondřej - vítěz Junior Internetu

Čas pro dodatečné otázky vypršel.
Ondřej - vítěz Junior Internetu

Rozhovor ukončen 23. 05. 2009, 23:00:00

Osmnáctiletý Ondřej Machala pochází ze Vsetína a kromě studia se věnuje především internetovému marketingu a vývoji webových aplikací. Letos vyhrál se svým projektem www.discokluby.cz soutěž Junior Internet v kategorii JuniorWeb, ve které každoročně soutěží mladí vývojáři a webdesignéři.

Projekt www.discokluby.cz je katalog disco klubů, diskoték, music barů a dalších nočních zábavních zařízení v České republice. Stránka dále slouží také jako informační portál poskytující nejnovější zprávy o plánovaných akcích a o uskutečněných akcích přináší záznamy a fotoreporty.

Ondřejovi můžete nyní  prostřednictvím Teenmagu pokládat otázky ohledně jeho projektu, studia, práce, nebo čehokoli jiného.

Zodpovězené otázky

Neznámý uživatel se zeptal: Na jaký stránky rád chodíš? nebo nejčastějc.

Z internetových zpravodajů preferuji iDnes.cz. Rád čtu také rozhovory na 30minut.cz a články na blozích různých osobností, které se zaměřují na internet, internetový marketing a různé nové trendy v tomto oboru.

Neznámý uživatel se zeptal: Co bys poradil ostatním teenagerům, aby se jim taky povedlo to, co tobě?

Je vlastně úplně jedno co budete dělat, důležité je, aby vás to bavilo, přinášelo Vám to radost a vnitřně Vás to naplňovalo. Když tohle spojíte s tím, že se budete danou věc snažit dělat dobře, tak i přesto, že se občas něco nepovede, úspěch vždy po čase přijde.

Neznámý uživatel se zeptal: Kde tě můžu na internetu potkat?

Hodně často se pohybuji na internetovém fóru www.webtrh.cz. Je to jedno z posledních českých fór, které si stále udržuje svojí úroveň a to jak uživatelů, tak příspěvků.

Neznámý uživatel se zeptal: vydělávaj ti stránky, nebo to děláš jen pro zábavu? a chodíš na brigády?

Vzhledem k tomu, že v blízké době budeme zakládat společnost s.r.o., není už vše pouze o zábavě. Je to tedy pro mne jakási „brigáda“, která mě navíc strašně moc baví. Poslední dobou spíše dávám brigády ostatním, protože sám nestíhám realizovat vše, co si naplánuji.

Neznámý uživatel se zeptal: máš ve škole dobrý známky?

To je hodně relativní. Před týdnem jsem maturoval a jednoduše to mám za sebou a důležité teď spíše je, jak informace, které jsem za ty 4 roky na střední škole získal, v životě zužitkuji. Možná není správné ptát se, jaké má kdo známky, ale co si ze školy odnesl. Mě osobně toho dala škola spoustu. (Btw. Odmaturoval jsem za 4)

Neznámý uživatel se zeptal: jaký se ti líběj holky?

Každá má nějaké kouzlo a každá je něčím originální. Obecně mám rád lidi, kteří si dokáží vytvořit svůj vlastní styl a ne převzít styl, který uměle vytvoří obchodníci a ze stylu se pak stává spíše brand, který je masové následován společností, protože někdo řekne, že je to „in“.

Neznámý uživatel se zeptal: Nemáš někde nějaký svoje fotky? Ráda bych viděla i jinou, než jen tuhle.

Na Facebooku.

Neznámý uživatel se zeptal: co děláš we wolnym čase, kromě stránek?

Většinu volného času trávím s přítelkyní. Rád jezdím na kole a chodím na bazén.

Neznámý uživatel se zeptal: maš sourozence?

Ano o rok mladšího bratra a sestru, která má 9.

Neznámý uživatel se zeptal: Kam pojedeš o prázdninách?

Určitě pojedeme s přáteli do Chorvatska – vezmeme několik aut a prostě pojedeme, kam nás GPSka dovede. Určitě to bude skvělé, protože s dobrými lidmi je úplně jedno, kde člověk je. Také jsme s přítelkyní plánovali letět do Španělska nebo na Djerbu, tak ještě uvidím, jak to bude.

Neznámý uživatel se zeptal: Účastníš se JuniorInternetu i za rok? Máš v plánu něco dalšího?

Ne, a ni bych nemohl, protože jsem již překročil věkovou hranici. Já už jsem tam tento rok nechtěl moc jít, ale nakonec jsem se nechal přemluvit od přítelkyně. Plánů je samozřejmě spousta a už se těším, až některé nové věci poběží na internetu.

Neznámý uživatel se zeptal: Máš oblíbenou kapelu?

Irie Revoltes, Eiffel 65… obecně pak preferuji spíše elektronickou hudbu.

Neznámý uživatel se zeptal: Jakou děláš školu? A co plánuješ potom?

Právě jsem dokončil Obchodní akademie ve Valašském Meziříčí a rád bych dále pokračoval na VŠ. Za týden budu dělat přijímací zkoušky na VŠE do Prahy – aplikovaná informatika a už teď jsem přijat na VUT do Brna – podnikatelská fakulta a obor: manažerská informatika.

Neznámý uživatel se zeptal: jak často zatahuješ školu

Školu nezatahuju. Nemyslím si, že je správné, aby někdo chodil do školy jen proto, aby nemusel pracovat.

Neznámý uživatel se zeptal: Jak ses k vytváření stránek dostal?

Bylo mi asi 13, když mě ve výloze knihkupectví zaujala malá kniha, jmenovala se nějak podobně „jak na www stránky“. Byly tam věci, které už dnes dávno neplatí a kniha samotná obsahovala opravdu jen ty nejjednodušší základy, ale tenkrát mě tahle věc začala bavit a zůstal jsem u toho doposud.

Neznámý uživatel se zeptal: Ondro máš holku =o)?

Ano

Neznámý uživatel se zeptal: Máš nějaký oblíbený časopis?

Čtu jedině internetové eziny, perfektní je např.: 30minut.cz.

Neznámý uživatel se zeptal: Baví tě programování? Nedělal by si radši něco jinýho?

Baví, ale čím dál více tuhle část přenechávám jiným a začínám se věnovat spíše marketingu. Každopádně rád se učím a jsem otevřený stále novým technologiím, takže mě baví jednak sledovat právě tento vývoj a také vývoj českého internetového trhu.

Neznámý uživatel se zeptal: Jaký všechny weby si vytvořil?

Je jich opravdu celkem hodně. Dřív jsem dělal webové prezentace pro menší a středně velké firmy a poslední přibližně 2 roky se zaměřujeme především na plnohodnotné projekty – služby a aplikace.

Neznámý uživatel se zeptal: Kdy jste začal s vývojem internetových stránek?

Už se tomu věnuji přibližně 5 let, ale poslední rok byl zlomový.

přidat nový příspěvek

Diskuse

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.