rychlá navigace: ostatní chaty
Položit dodatečnou otázku

Ptejte se: DJ Supet

Čas pro dodatečné otázky vypršel.
DJ Supet

Rozhovor ukončen 15. 02. 2009, 21:04:00

Hip-hop na vedlejší poměr?...Ptejte se Djky Supet

Jméno: Petra

Věk: 20

Škola: momentálně jazyková - Angličtina

 

Zodpovězené otázky

Neznámý uživatel se zeptal: Jak se teď právě máš, kam se chystáš?

Mám se nemocně, takže se v dohledné době nikam nechystám.

Neznámý uživatel se zeptal: Co máš dneska (nebo v blízké době) za akci?

Dneska nanejvýš akce in da house :D nejspíš si zalezu do postele s notebookem a nějakým dobrým filmem. Jinak v nejbližší době pravděpodobně Hip Hop in da Wyschkof a kamarádova půlená v Brně.

Neznámý uživatel se zeptal: Jak jsi se dostala k tomu, že budeš Djka?

Hodně zjednodušeně od sledování videí z djských soutěží přes dje Nastyho, kterej mi dal možnost si to vyzkoušet :-)

Neznámý uživatel se zeptal: Jakej styl hudby převážně hraješ, mixuješ?

Hraju hip hop - převážně trueschool. Doma hodně trénuju turntablismový věci a postupně se snažím to prodat i na party.

Neznámý uživatel se zeptal: Jak se vše vyvíjelo?

K hudbě jsem měla blízko od malička. Už ve školce jsem hrála na flétnu, taky mě hrozně přitahoval klavír a vlastně všechno, na co se dalo hrát :-). Po sluchu jsem se naučila zahrát melodie, který jsem třeba jen někde zaslechla a líbily se mi. Rodičům to samozřejmě neuniklo, a tak mě jednoho dne vzali k zápisu na ZUŠ, kde pak zjistili, že mám snad dokonce absolutní sluch, nebo něco na ten způsob (už je to dávno .) Chtěla jsem hrát na klavír, ale domů se nám bohužel nevešel. Housle zamítli rodiče, kytaru já, tak jsem nakonec skončila u akordeonu, protože mi tenkrát paní učitelka vysvětlila, že je to s klavírem příbuzný a budu umět hrát na oboje. Měla pravdu :-). Jinak mě samozřejmě zajímaly i tehdejší hudební trendy. Prošla jsem si více méně všechny styly. Hodně jsem posluchala třeba Paul Van Dyka, Justina Robertsona atp. Od nich jsem se pak dostala k djingu a následně k hip hopu, potažmo k turntablismu, kde si s kluci s těma gramofonama hráli přece jenom o něco víc a líp :-). Bavilo mě sledovat videa ze soutěží, zajímalo mě, jak to všechno dělají, jak je možný, že jim z toho lezou takový a makový zvuky a strašně moc jsem si to chtěla zkusit. To mi pak tuším v roce 2006 umožnil můj kamarád a místní dj Nasty. Párkrát jsme se sešli u něj doma. Vyvětlil mi základní pojmy, ukázal nějaký triky. Ze začátku to probíhalo tím stylem, že mi nachystal desky s instrama a jednu battlovku, ukázal nějakej trik a řekl udělej to. A tak jsem zkoušela a zkoušela až se mi to povedlo a přešli jsme k něčemu jinýmu. Potom už to probíhalo spíš stylem, že mi narazil sluchátka a hraj si…tak jsem si hrála :-). Každopádně mě to chytlo a už nepustilo. Naši mi to samozřejmě nejdřív moc nevěřili, jelikož máme doma hromadu nástrojů, který mě po nějaké době omrzely a ležely tady nevyužitý. Já jsem si ale trvala na svým. V době, kdy jsem ještě neměla gramofony jsem si začala kupovat první vinyly, což nakonec vedlo naše k tomu, že to nějak začali akceptovat. K 18. narozeninám jsem pak dostala svoje vlastní technicsy a postupně začala dávat dohromady zbytek vybavení. Nějakou dobu jsem se to doma učila a trénovala a v únoru 2008 přišla moje první akce – Hip Hop in da Wyschkof v klubu B29. Tím to všechno začalo…

Neznámý uživatel se zeptal: Jak je (nebo bylo) to náročný na čas a peníze?

Tak na peníze samozřejmě dost, vzhledem k tomu, že jsem student a doma mám v podstatě špičkový vybavení. Jinak na čas…čím víc tomu věnuješ, tím lepší můžeš být a tím rychleji se učíš.

Neznámý uživatel se zeptal: Co všechno k tomu potřebuješ?

Používám dva Technicsy, mixážní pult Rane, přenosky Shure, sluchátka, Serato a notebook. A samozřejmě taky vinylový desky :-).

Neznámý uživatel se zeptal: Kde všude jsi hrála a kde se Ti nejvíce líbilo? Hrála si i někde v zahraničí?

Nejvíc hrávám doma ve Vyškově, jinak v Uherském Hradišti, v Brně. Byly domluvený i akce v Praze, ale ty bohužel nevyšly – jedna z důvodu neúčasti hlavní hvězdy GZA a druhá ze zdravotních důvodů. A pak v Hradci Králové na Hip Hop Kempu, kde to nakonec nevyšlo díky organizačním zmatkům ze strany německých organizátorů stage. Jinak ještě na Slovensku na festivalu Pohoda, takže vlastně i v zahraničí. Nejvíc se mi líbí doma a v Uherském Hradišti.

Neznámý uživatel se zeptal: Kde by sis chtěla zahrát a proč?

Byla bych ráda, kdyby konečně vyšla ta Praha :-). A proč? Protože se na to vždycky těšíme a ono nic...

Neznámý uživatel se zeptal: Máš nějaké CD, které si můžem koupit?

Prozatím nemám, ale v současnosti spolupracuju na jednom producentským projektu a chystám i něco vlastního, co pak bude volně ke stažení.

Neznámý uživatel se zeptal: Jak tvoříš? Jak přijde nějaký nápad?

Jak kdy. Někdy přijdou nápady jen tak z ničeho nic třeba při poslechu hudby nebo při sledování videí, někdy přímo při trénování se mi náhodně něco zadaří a od toho se pak začnou odvíjet další věci a někdy se zase můžu snažit sebevíc a nic kloudnýho se mi nepovede.

Neznámý uživatel se zeptal: Jde skládat, mixovat popř. živě hrát třeba pod vlivem alkoholu či drog, třeba trávy? Je to lepší nebo horší?

Tohle je asi dost individuální. Nehulím, takže jak je to s hraním pod vlivem trávy ti z vlastní zkušenosti neřeknu. Vím ale o pár lidech, kteří tak hrají normálně a patří ke špičce, takže to určitě jde. Jinak pod vlivem alkoholu…někdo může, někdo ne. Mě se třeba hraje hůř. Vnímám a slyším pak tu hudbu trochu jinak.

Neznámý uživatel se zeptal: Jaký máš nejlepší a nejhorší zážitek, byl nějaký trapas?

Nejlepší asi když mi po jedné odehrané akci, ze které jsem neměla moc dobrej pocit, přišla nabídka na hraní v Praze s Geniusem. Tenkrát u nás vytupovali Emdee s Tucem a tak moc je bavilo moje hraní, že o tom pak řekli Affrovi a tím se daly věci do pohybu. Taky ráda vzpomínám, jak vyhlásili moje jméno uprostřed IDA battlu na Hip Hop Kempu. Ještě měsíc potom mi chodily gratulace od lidí, kteří tam nebyli a slyšeli jen to vyhlášení, jak jsem skvěle zahrála. :D (hrál někdo jinej, já jsem si šla jen prohlídnout hlavní cenu, která tam byla tak trochu díky mýmu podnětu) Nejhorší pro mě bylo asi hraní na Slovensku. Uvízli jsme v koloně, takže jsem nabrala solidní zpoždění. DJ, kterej za mě zaskakoval byl dost nevrlej, muselo se všechno přepojit za chodu, což se asi úplně nepovedlo, takže ikdyž jsem měla tenkrát nově Serato, bylo nepoužitelný. Podium doslova plavalo na trávníku, takže jehla neustále skákala a rovnání desek bylo fakt o nervy. Navíc jeden z gramofonů měl vadný ramínko, takže to šíleně bzučelo a záběr šavlí na mixu taky nebyl úplně ok. Tenkrát jsem měla minimu zkušeností a s festivalem vůbec žádnou, takže jsem to moc nezvládla. A k úplnýmu dovršení mi někdo z kluků, kteří vystupovali po mě, nalil do bagu s deskama pivo.

Trapas? To byl spíš error…jednou jsem si spletla desky a místo té co mi šla do sluchátek jsem začala rovnat tu, co šla ven.

Neznámý uživatel se zeptal: Vzpomeneš si na nějakou historku ze zákulisí, z nějaké akce?

Nic zajímavýho mě nenapadá. Možná z akce v Hradišti, kde si Kontrafakti počíhali na Super Croo, ale to už se mediálně probralo dost, takže bych to dál nerozváděla.

Neznámý uživatel se zeptal: Snaží se Tě kluci nebo holky balit přímo, když hraješ?

Haha. Ani ne. Moc to nevnímám, soustředím se hlavně na hraní. Jednou mě kluci se slovy: to je ženská, já tě chci málem sundali z pódia, to bylo legrační. Občas přiletí vzdušný polibky, jinak nic zásadního. Jo a teď si vzpomínám, že v Hradišti chtěl jeden borec podpis na zadek…ten byl dobrej :D

Neznámý uživatel se zeptal: Máš díky tomu, že občas někde hraješ, možnost vetšího nebo lehčího výběru partnera?

Nepřijde mi. Nikoho nemám, takže asi nee.

Neznámý uživatel se zeptal: Jsi v něčem jiná než kolegové? Myslím, po hudební stránce?

Nejspíš nee. Možná občas zahraju věci, do kterých by oni nešli, ale to samý platí i naopak.

Neznámý uživatel se zeptal: Pohybuje se v této branži hodně holek?

Pokud vezmu v potaz i ostatní styly tak ano. V hip hopu nás zase tolik není.

Neznámý uživatel se zeptal: Proč myslíš, že ne?

To netuším.

Neznámý uživatel se zeptal: Dá se tím uživit, resp. chtěla by ses tomu věnovat nějak více, popř. si tím vydělávat?

Uživit na té úrovni, na které jsem určitě ne. Věnuju se tomu jako koníčku, mám to ráda, baví mě to a jsem ráda, když to baví i lidi, když někdo přijde a pochválí mě. To mi stačí. Něco málo si tím vydělám, ale většinou to jde zpátky do vinylů, případně jinýho vybavení.

Neznámý uživatel se zeptal: Co by jsi pro to musela udělat, popř. obětovat?

O tom jsem nikdy nepřemýšlela. Dělám to hlavně pro zábavu a pro radost, ne pro peníze.

Neznámý uživatel se zeptal: Jaký máš nejbližší cíl?

Dotáhnout do úspěšnýho konce to, co mám momentálně rozpracovaný.

Neznámý uživatel se zeptal: S kým ze známých DJ popř. umělců by jsi chtěla spolupracovat?

S těma, od kterých se toho můžu hodně naučit. Konkrétně asi jmenovat nebudu.

Neznámý uživatel se zeptal: Když se vrátíme na začátek, co by jsi poradila mladému nadšenci, který by chtěl zkusit podobnou dráhu. Jak má začít? Musí mít nějaké hudební kořeny či průpravu?

Asi bych mu doporučila ať si to nejdřív někdě vyzkouší, pokud teda má tu možnost. Vyhne se tím případnýmu zklamaní z toho, že dal spoustu peněz do něčeho, co ho třeba nakonec nebaví. Průprava a hudební kořeny mi nepřijdou až tak zásadní. Musí ho to hlavně bavit.

Neznámý uživatel se zeptal: Jakou akci by jsi nám doporučila na únor? Třeba v Praze nebo Brně?

V Praze třeba Jedi Mind Tricks. Brno moc nesleduju.

Neznámý uživatel se zeptal: Dáš nám nějaký odkaz na zajímavé webovky nebo přímo Tvoje stránky?

myspace.com/supet
wyschkof.com
myspace.com/wyschkofsidycrew
scratch.cz

Neznámý uživatel se zeptal: No to si děláš prdel.Mazaně.Mohla bych od tebe slyšet nějaké věci nebo si něco i koupit?Rapuju a instra se vždycky hodí.

Produkci se nezabyvam, ale pokud budes mit zajem, muzeme se domluvit a neco nahrat pokud by jsi mela nejakej song, kde bys chtela mit i scratche...a nebo se mi muzes ozvat na mail, pripadne icq a muzem to probrat...

Kontakt ti v pripade zajmu daji na info@teenmag.cz

přidat nový příspěvek

Diskuse

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.