rychlá navigace: ostatní tipy & rady

Moderní psaní

odkud se objevilo idiotské používání "w" místo jednoduchého "v", dále psaní ve stylu "velké-malé-malé-velké-malé-velké písmenko" a nakonec použícání sřežek (sh, sch atd.) místo psaní diakritiky??

Zadal uživatel: anonym

Odpověď

Ahoj, vcelku zajímavá otázka, která trápí většinu lidí :-) Taky se někdy nad tím pozastavím, i když se musím přiznat, že se mi také občas stane a použiji w místo v :-))....jedná se tzv. ,, moderní psaní '' , které používají většinou mladí lidé, nejčastěji v pubertě :-) Psaní velkých a malých písmen dohromady se vytvořilo proto, aby se šetřilo místem, např. při psaní sms...a používání w místo jednoduchého v je zřejmě styl psaní, který se odlišuje od normálu, tudíž se mládeži velmi líbí :-) Bohužel, ať se to někomu líbí či ne, nelze s tím nic dělat, proto nám nezbývá nic jiného, než tenhle zvláštní styl obejít nebo si ho vůbec nevšímat, však časem se určitě objeví něco jiného, třeba i horšího :-)))

přidat novou radu

Vaše rady

Přidávat rady mohou pouze přihlášení uživatelé.
dangerousgirl, 08. 05. 2009, 18:48:180WypatlátorA ten vypatlátor najdete tady: http://www.youngstyle.cz/wypatlator ThaQ Se měY * LoVE* kiss :*** :D:)
dangerousgirl, 08. 05. 2009, 18:46:360..Takovéhle "vychytávky" používají hojně EMO lidi a diskanti.. Začalo se to používat, aby se někdo udělal zajímavější, převzal to od něj další a další.. Teď není člověka co by se s takovým písmem nesetkal a hodně jich tenhle styl používá. Někteří vezmou celý svůj text a dají ho do tzv. wypatlátoru a potom to vypadá takhle: TaQoWéhLe "WyChYtáWqY" pOužíWaYí HoYně eMo lIdI A DiSqAnTi.. zAčaLo sE To pOužíWaT, aBy sE NěqDo uDělAl zAyíMaWěyší, PřeWzAl tO Od něY DaLší A DaLší.. Teď nEní člOwěQa cO By sE S TaQoWým píSmEm nEsEtQaL A HoDně yIcH TeNhLe sTyL PoUžíwá. NěqTeří wEzMoU CeLý SwůY TeXt a dAyí hO Do tZw. WyPaTláToRu a pOtOm tO WyPaDá TaQhLe: * LoVE* kiss :*** Nepoužívají to všichni teenagery, většinou opravdu jen diskanti, emo a pár vyjímek. Ostatní píšou jen ve zkratkách: jj-jo, nn-ne, nwm-nevim, mmnt-moment, MT-miluju tě, nebo převedení anglických slovíček - lot of laugh - hodně smíchu - lol.. atd... Normální lidi používají pár takovýhle zkratek a Emo + Diskanti používají tyto zkratky + všude w + velká, malá písmena.. S tím nic nenaděláš. Obvykle z toho ti lidi naštěstí vyrostou.. ;)
JennyDee, 29. 04. 2009, 13:05:200moderní písmo?idiotský používání? ty si vůbec neocenil/a tu podstatu takovýho stylu psaní a tou je potřeba tisíce lidí: odlišnost. Protože tlak společnosti je i na netu, být jiný, nebýt stejný jako jeden ze stáda, být vyjímečný prostě:) Oukej, trocha ironie není na škodu, osobně mi víc než zdvojený písmenka vaděj slova nebo i celá souvětí psaný tzv. "vypatlátorem" někdy mám pocit, že ti lidi, co tohle používaj jsou sami tak vypatlaní, že prostě je automaticky řadí k těm odlišným:) Podle mě je mnohem víc odlišné prezentovat svý názory a pokud možno spisovně, někteří k tomuhle poznatku přijdou dřív a někteří ani později, ale psát nesmysly pomocí patlacích věciček: MoDeRnÍ PíSmO loWiIisKuYu EmO!!! :-** to je masakr no:)
nitram1234, 13. 05. 2009, 12:51:24+10RE: moderní písmo?vystihl/a jsi to zcela přesně - spíš než o stylu formy by se lidi měli difereciovat obsahem... Navíc i když někdo píše normálně, tak i tak dělá nepřeberné množství chyb. Jen tak otázka do pranice - používají ti lidi (jestli se to tak dá nazvat) svůj idiotský styl i při psaní rukou?? Protože to musí být docela masakr psát velké a malé písmeno tak, aby to alespoň trochu bylo čitelné...
julezz, 30. 05. 2009, 10:53:010RE: RE: moderní písmo?... to by mě taky zajímalo, osobně si nedokážu představit, že takhle někdo píše i rukou ...