Nacházíte se v kategorii: Výzkumy

Je nejstarší dítě nejchytřejší a nejúspěšnější?

Pořadí narození v rodině spoluurčuje to, jak jste chytří a jak úspěšní budete ve škole a v životě. Nevěříte? Podle mnoha výzkumů má pořadí narození vliv na to, jak úspěšný/á v životě budeš.

Na základě studie uskutečněné v Norsku mají nejstarší chlapci v průměru o 2, 3 bodů vyšší IQ. Toto zjištění vyplývá z výsledků testů, které chlapci při vstupu do armády, u dívek ale žádný obdobný výzkum proveden nebyl.více »

Deprese se vyskytují častěji u kuřáků

Na základě spolupráce vědců z několika univerzit (Navarra, Las Palmas a Harvard school) bylo zjištěno, že u kuřáků je o 41 % vyšší riziko, že budou trpět depresemi.

Tato informace je jedním ze závěrů rozsáhlé studie, která byla prováděna po dobu šesti let na 17 tisících účastnících z celého Španělska a byla zaměřena zejména na vztah mezi stravou a kardiovaskulárními onemocněními (nemoci oběhové soustavy). Mimojiné ale sledovala i další rizikové faktory, které mají vliv na deprese či neplodnost.

více »

U krásných rodičů je větší pravděpodobnost, že se jim narodí holčička

Podle výzkumu, který byl uveřejněn v časopise Journal of Theoretical Biology, je u velmi atraktivních rodičů o 26 % nižší pravděpodobnost, že se jim narodí syn.

Jednou z dědičných vlastností, která zvyšuje pravděpodobnost, že se narodí dcera, je fyzická krása. Proto se předpokládá, že fyzicky atraktivním rodičům se spíše narodí dcera. Navíc v případě, že fyzicky atraktivní rodiče mají více dcer a fyzická krása je dědičná, by se v průběhu evoluční historie ženy měly postupně stát více fyzicky atraktivní než muži.

více »

Flirtování na internetu Ti může pomoci získat sebevědomí

Zdá se Ti, že trávíš příliš času na online seznamkách místo abys získával/a zkušenosti v „reálném“ světě? Podle nedávné studie to ale vůbec nemusí být ztráta času.

Na Univerzitě v Manitobě provedli nedávno výzkum, který sledoval, jaký vliv mají internetové vztahy na postoje a chování žen. Výzkum byl zaměřen na 27 žen z celé Kanady ve věku 30 - 60. A závěry jsou vesměs pozitivní, internetové seznamky a chaty jsou údajně důležitým společenským nástrojem, který pomáhá ženám uvědomit si a utvářet jejich sexuální potřeby, osobnost i zkušenosti.

více »

Používání mobilních telefonů ovlivňuje kvalitu spermií

Podle nedávné studie uskutěčněné na prestižní Clevelendské klinice v Ohiu, USA může používání mobilních telefonů u mužů zhoršovat kvalitu spermií. Muži, kteří používají mobilní telefon denně po dobu alespoň čtyř hodin, mají dle výzkumu nejhorší kvalitu spermií. To je zřejmě způsobeno elektromagnetickou radiací vysílanou mobilními telefony při jejich používání.

Aby bylo možné tyto výsledky konkrétněji specifikovat, vyžadovalo by to další mnohem rozsáhlejší výzkum, a to zejména v oblasti testovaní různých telefonů s různými frekvencemi a typy přenosů a také vliv mobilních telefonů na ženy. Výsledky této studie jsou však v rozporu s tvrzením společností vyrábějících mobilní telefony, podle kterých je používání mobilních telefonů zcela bezpečné.

více »