Nacházíte se v kategorii: Móda a Styl

Řízni se a buď IN!

(Ne)smyslné výstřelky dnešní doby…

Nedá se přehlédnout absolutní dobová neoriginalita. Módní výstřelky jsou samo sebou klišé, to se nedá popřít. Ovšem, jak je člověk neskonale hloupý a dokáže nevědomky kopírovat ostatní, je někdy až bizarní.

Piercing, tetování, implantáty, škrábance a jiné sebepoškozování

I když se vám zdá možná každá věc o něčem jiném, podstata je stejná. Za všechno může módní vlna. Sebepoškozování jako takové je kapitola sama o sobě. Většina lidí tuhle činnost přiřazuje neprávem stylu zvaný „emo“. Příčinou je ve skutečnosti buďto psychická nevyrovnanost nebo lidská blbost. Řezat do sebe nechá člověk za jakýchkoli okolností, ať už žiletkou sám doma, nebo skalpelem v ordinaci. Vytváření podivných reliéfů, způsobení dojmu růžků vyrůstajících z lebky, vpichování barvy do kůže, probodávání těla a tvoření větších a větších otvorů; fantazii se meze nekladou. Pro „krásu“ se holt musí trpět:-)

Legionářky“

… aneb nositelky legín. Legíny se staly trendem léta, počáteční černou vystřídaly ostatní barvy a jejich kombinace. V kombinaci s pěknou sukní k nezaplacení roztomilé.

Jako zlatokopové

Džínovina je snad úplně všude. Stačí se rozhlédnout na ulici, džíny má snad 96% všech kolemjdoucích. Kdo ví, čím si džíny získaly svou popularitu. Možná univerzalitou, protože jsou pohodlné a dají se nosit téměř všude a ke všemu (avšak plesová sezóna si žádá poněkud jiný matroš).

TUC, TUC, TUC!

A nesmíme opomenout staré dobré ICQ, miláčka davů! ICQ se udává i do některých formulářů (samozřejmě ještě nezískalo statut jako např. telefon nebo e-mail, ale i to je snad otázka času). ICQ už používá každé dítě s internetovým připojením, přibývá dospělých uživatelů. I když se někdy zadrhává ve směru kvality dostupných programů, které někdy nejsou kompatibilní s kvalitou počítačů v domácnostech, umožňuje docela rychlou komunikaci, která probíhá, jako běžný rozhovor. A povídat si takhle můžete s kýmkoli na světě. V podstatě je to objev na Nobelovku. No ne? :-)

Technika nestraší jen ze sítě. Stoupá popularita mp3, sluchátka jsou všude, tak jako v Anglii noviny. „Vinou“ je tu praktičnost, která je uživatelům kdysi monstrózních babiček mp3; walkmanů a diskmanů. Mp3 přehrávač spolkne stovky písniček… výraz stovky je možná příliš slabý. Má výkonnější funkce a šlape jako hodinky. Do této kategorie taky ráda zařadím i bratrance mp3 z pátého kolena: mobil, kapesní televize… čert vem nádory, láska bolí. :-)

Ómmmmmmmm!

Ale generační vlny není jenom elektronika, sezení u ICQ a utrácení za doplňky:-) Občas se i zvedneme a ráčíme udělat sem tam i nějaký ten pohyb! A pak že jsou puberťáci shnilí… Jóga, tae-bo a pilates jsou jen malý odvar z toho, co všechno se u nás šíří. I když nejsou tyhle aktivity novinkou ani u nás, spousta lidí o nich nikdy neslyšela a jen tak neuslyší. Nezatěžují klouby, jsou prospěšné, mají silný účinek i vůči postavě. Nese se jimi dlouhá tradice a tisíce spokojených praktikujících sportovců. Uvolňují hormony štěstí a navzdory dřině je vám krásně… štěstí je krásná věc, nebo ne?

Napsal uživatel: KrisPotkanova

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 3 uživatelů, průměrné hodnocení: 4.3
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.
Elizabeth, 01. 07. 2009, 12:43:110názormyslím že piercing nebo tetování nemá nic společného se sebepoškozováním!!! já osobne mám oboje a neřežu se, proč taky? ale je to názor a já ho nikomu neberu...
SKYPYNKA, 23. 06. 2009, 20:43:190hmmmyslím že v každé době je náký trend ne?Tenhle článek se mi moc nelíbil vystupuje z něj až moc autorův pohled na věc...v každém případě je to taky názor že..