Nacházíte se v kategorii: Výzkumy

Dospívající chlapci si myslí, že je „přijatelné“ nutit dívky k sexu

Nedávno uskutěčněná studie odhalila zajímávé zjištění: dospívající chlapci si myslí, že je přijatelné nutit dívky k sexu a používat alkohol k tomu, aby je dostali do postele.

Podle jednoho z členů výzkumného týmu Sheffieldské univerzity, která tento výzkum uskutečnila, se postoj dívek a chlapců k sexu podstatně liší. Dívky se chovají více empaticky, na druhé straně dospívající chlapci dodržují určité vzorce chování, k nimž patří zejmána to, že nutí dívky k sexu často i s použitím alkoholu. Účastníci výzkumu se sešli na několika sezeních, kde diskutovali různé scénáře.

Chlapci se na rozdíl od dívek vyznačují agresivním až vulgárním postojem. Jeden z chlapců dokonce tvrdil, že je v pořádku nutit dívku k sexu a ve skupince se rozvinula diskuze o rozdílu mezi „mírným nátlakem“ a opravdovým znásilněním. Dívky na druhé straně si jsou lépe vědomi názoru svého partnera i toho, co všechno se vztahem souvisí.

Výzkumný tým sice připouští, že situace ve skupině mohla vést účastníky k tomu, aby přebírali stereotypní vzorce chování, ale zároveň dokázali, že ve skutečném světě je chování teenagerů výrazně ovlivněno tlakem vrstevníků, což prokázala skupinová sezení.

A jaké z toho plyne ponaučení? Je běžné, že dospívající chlapci nutí dívku k sexu a tvé okolí tě „tlačí“ k určitému chování. Důležité ale je, abys za každé situace dělal/a jen to, co opravdu chceš. Neměl/a bys dělat všechno to, co lidé ve tvém okolí. To dokáže každý. Ale nenechat se ovlivnit a stát si za svým, to dělá člověka výjimečným a málokdo to dokáže. Mnohdy ti právě tvůj nekompromisní postoj může získat obdiv okolí.

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 8 uživatelů, průměrné hodnocení: 2.5
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.
TonikczA, 18. 12. 2009, 15:37:30+10No u mně se to teda nestalo....No já bych holku k sexu určitě nenutil, není to přirozené, až by chtěla tak by chtěla, přece ji nebudu nutit aby udělala to co sama nechce. Když by to chtěla ona a já také, tak by to byl lepší sex, než kdybych ji k tomu nutil nebo ona mně. Znám kluky (taky jsem kluk :D) a vím, že by chtěli mít sex hned na první schůzce se svou holkou, ale já to považuji za úplnou kravovinu. Dočkej času jako husa klasu, to je dobré přísloví a sem se hodí. Nikdy nenuťte někoho k sexu.
PFS, 20. 10. 2010, 20:26:010RE: No u mně se to teda nestalo....přesně tak nudit holku k sexu se hodí do pornofilmu a ne do reality! :D
KrisPotkanova, 20. 02. 2009, 15:16:32+10Tak tohle......už mi je jasné, proč letím na starší, hihi:-)
jana, 15. 02. 2009, 23:56:490nic novehonic noveho
Dany, 24. 01. 2009, 09:20:290jojo super clanekano
havri, 05. 02. 2009, 17:39:04+10RE: jojo super clanekne
jana, 15. 02. 2009, 23:57:320RE: RE: jojo super clanekprd