Nacházíte se v kategorii: Výzkumy

Používání mobilních telefonů ovlivňuje kvalitu spermií

Podle nedávné studie uskutěčněné na prestižní Clevelendské klinice v Ohiu, USA může používání mobilních telefonů u mužů zhoršovat kvalitu spermií. Muži, kteří používají mobilní telefon denně po dobu alespoň čtyř hodin, mají dle výzkumu nejhorší kvalitu spermií. To je zřejmě způsobeno elektromagnetickou radiací vysílanou mobilními telefony při jejich používání.

Aby bylo možné tyto výsledky konkrétněji specifikovat, vyžadovalo by to další mnohem rozsáhlejší výzkum, a to zejména v oblasti testovaní různých telefonů s různými frekvencemi a typy přenosů a také vliv mobilních telefonů na ženy. Výsledky této studie jsou však v rozporu s tvrzením společností vyrábějících mobilní telefony, podle kterých je používání mobilních telefonů zcela bezpečné.

Ačkoliv jsi zřejmě stále ve věku, kdy kvalita spermií není zrovna to, co tě „pálí“, přesto stojí za zmínku několik tipů, pomocí kterých lze mobilní telefony používat „bezpečněji“. Alespoň do doby, než se definitivně potvrdí, jestli mají mobilní telefony opravdu vliv na naše zdraví a případnou plodnost.

Zde jsou tedy doporučované postupy pro snížení zdravotních rizik souvisejících s používáním mobilních telefonů: - minimalizuj používání mobilu u hlavy

  • používej sluchátka a handsfree

  • minimalizuj kontakt na těle (nenos mobil u pasu nebo v kapse, raději v tašce

  • vybírej si mobil podle hodnot vyzařované radiace

Na závěr ti přejeme rychlé spermie v době, kdy je budeš opravdu potřebovat, ale upozorňujeme i na nutnost dodržovat zásady bezpečného sexu nejen kvůli nechtěnému početí, ale i kvůli tvému zdraví. Vliv mobilů na tvé zdraví nebyl totiž dosud s jistotou dokázán, ale přenos řady nemocí nechráněným stykem je už prokázán na 100 %.

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 4 uživatelů, průměrné hodnocení: 2
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.
PFS, 20. 10. 2010, 20:21:52+10ale ale..hej a neni to menší plus? mnoho mužů/kluků nechtějí mít děti... myslím že pro mnohé to zastak hrozná zpráva nebude..
TonikczA, 18. 12. 2009, 15:30:09-3JejdanenkyTo chcete říct, že když na mobilu poslouchám písničky a mám ho víc jak 4 hodiny pověšený na krku, tak mi to zhoršuje kvalitu spermií?!?!?! Panenko skákavá, mně z toho klepne........ Asi už nikdy nebudu nosit mobil