Nacházíte se v kategorii: Další zajímavé články

Turné Michala Hrůzy & Kapely Hrůzy

Michal Hrůza se svou kapelou vymyslel opravdu originální nápad. V listopadu vyrazil na turné. To by možná samo o sobě nebylo tak jedinečné, ale Hrůza se rozhodl uspořádat turné po hospodách Čech a Moravy. Co všechno na turné bylo k vidu i slechu, jestli bylo opravdu tak unikátní a jak byli spokojeni návštěvníci turné, přináší následující reportáž z Olšan na Vyškovsku.

Farma Bolka Polívky se ukrývá v poměrně nenápadné vsi nedaleko Rusínova u Brna, v Olšanech. Kromě útulné hospody jsou tady také stáje s koňmi s možností vyjížděk a ubytování na farmě známého komika a rodáka z Vizovic. Ale to je jen tip na výlet. Kromě Bolkových manéží se tady konají i koncerty. Jeden takový tu byl 14. listopadu v pátek. Zavítal sem Michal Hrůza se svou kapelou. Dalo by se říct stále ještě novou kapelou, po rozpadu Ready kirken v roce 2006, dal Hrůza poměrně rychle dohromady nové spoluhráče a vydal se tak vlastně na sólovou dráhu. Pozici sólového zpěváka stvrdily i koncerty Po hospodách tour. Hrůza ukázal, že umí nejen zpívat, ale i bavit lidi v komorním prostředí.

Hospoda v Olšanech je rozdělená na dvě části. Na koncert bylo takové rozdělení vlastně ideální. Mohli jsme všichni počkat u stolečků s pitím, než Kapela Hrůzy, jak zní oficiální název Michalovy doprovodné zvukové sekce, pobavit se a až kapela nazvučila a manažerka zavelela, vrhli se všichni k malým dvířkům kupovat lístky za symbolických sto korun. V zadní části hospody čekalo opět příjemné posezení v nové, ale starobyle zařízené krčmě. Co asi nejvíc překvapilo, byl plac pro muzikanty. Maličký prostor s lampičkami snad z pokojů muzikantů, nástroje, které byly pouze zapojené do zesilovačů. Nazvučen byl pouze zpěv.

Michal s kapelou začali posledním hitem z nové desky Jsi má baletka, co tančí. Během večera vystřídali hity z Bílé Velryby se staršími písničkami z desek Ready kirken, od alba Vlny až po poslední s příznačným názvem Asi se něco děje. Nejvíce vynikla Píseň kovbojská, která se do prostředí skvěle hodila. Michal nakonec přidal i tři songy navíc. Poté se nenápadně vytratil do první části hospody a kapela dohrála svá bravurní sólo na kytary, piáno a bubny.

I přestože se sešlo pár desítek lidí z Olšan, Brna, Olomouce nebo dokonce až z Plzně, na celkové atmosféře vystoupení to jedině přidalo. Všichni seděli, popíjeli, prozpěvovali společně s kapelou a užívali si plnými doušky speciálního večera. Na Hrůzu přišla zejména střední generace v partách nebo párech. „Jedeme z Brna. Už jsme byli Hrůzovi v dubnu v brněnském Semilasu, ale dnešek se nám líbil víc,“ řekl jeden pár.

Nejvtipnější byl při vystoupení jeden z fanoušků. Měl na sobě triko s Bílou velrybou a hlasitě zpíval s kapelou všechny hitovky, až ho někdy nechával Michal zpívat místo sebe. „Dnes vám nezahrajeme žádnou neznámou písničku,“ dodal Michal po jedné z písniček. „Ale já ji znám!“ vykřikl fanoušek a všichni se rozesmáli. Veselá atmosféra ostatně provázela celý večer. Michal mezi písničkami vykládal historky a několikrát zdůraznil: „Aleš má dneska narozeniny,“ a dodal, že doufá, že před týdnem nebyl nikdo na koncertě v Praze, kde říkal to samé. Chyběl pouze slíbený prostor pro dotazy. Zajímavou vsuvkou byla komerční pauza s piánovou znělkou a dražbou triček s logem kapely.

Kapela Hrůzy se rozhodně nestraní fanoušků. Jednak udělala „čurací“ pauzu, jejíž délka byla zhruba na vypití jednoho piva, a také po koncertě si mohli příznivci skupiny se všemi členy kapely u nějakého toho pití promluvit. Pokud nejste zvědaví na davy lidí v halách či na festivalech, je pro vás turné po hospodách ideálním koncertem. Snad bude podobných nápadů ze stran hudebních skupin přibývat! Simona Horká

Turné po hospodách a akustická turné kapel může jen doporučit. Byla jsem v roce 2007 na akustickém turné kapely Kryštof, kde bylo sice více lidí a turné bylo v divadle, ale šlo také o jedinečný zážitek.

Tip na akci v roce 2009:

Brno, Mahelovo divadlo, činohra

Daniel Landa a jeho představení Tajemství zlatého draka

termíny:


 

16. 01. 2009

17. 01. 2009

pátek

sobota

19: 00

15: 00


 


 

17. 01. 2009

sobota

19: 00


 


 

04. 02. 2009

středa

19: 00


 


 

05. 02. 2009

čtvrtek

19: 00


 


 

15. 02. 2009

neděle

19: 00


 


 

16. 02. 2009

pondělí

19: 00


 


 

17. 02. 2009

úterý

19: 00


 


 

18. 02. 2009

středa

19: 00


 


 

27. 03. 2009

pátek

19: 00


 


 

28. 03. 2009

sobota

19: 00


 


 


 

Napsal uživatel: Simik

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 0 uživatelů, průměrné hodnocení: nehodnoceno.
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.