Nacházíte se v kategorii: Další zajímavé články

Rasmus přijedou do Prahy

Rockový nářez jedné z nejslavnějších severských kapel míří i do České republiky a na Slovensko. Finská kapela The Rasmus zavítá 20. února do pražského Lucerna music baru, o den dříve pak zahraje v bratislavské Dúbravce.

The Rasmus vyrazili na evropské turné k poslednímu albu Black Roses. Vyšlo 29. září 2008 a je již osmým studiovým albem severské formace. Čtyřčlenní The Rasmus spolu hrají už od školy, v rodných helsinkách se dostavil úspěch tehdy šestnáctiletých teenagerů v roce 1994 s debutem Peep.

Za hranicemi Finska se však proslavili až s šestou deskou Dead letters a zejména singlem In the shadows v roce 2003. Určitě si vzpomínáte na jeho chytlavou počáteční melodii a refrén, které oslovili miliony fanoušků zejména v Evropě. Song se také dočkal několika tanečních remixů a The Rasmus tak našli fanoušky nejen mezi příznivci rockové hudby, ale také mezi vyznavači diskotékových fláků. Po In the shadow následoval další hit First day of my life nebo Guilty.

V roce 2005 následovala další placka, Hide from the sun s hity No fear nebo Dead promises. V kapele vyniká především frontman Lauri Ylönen. Ten si nechal letos své tmavé dredy s černými pírky odbarvit na blond, viz třeba aktuální klip k singlu Livin´ in a world without you - http://www. youtube. com/watch? v=owIINnorwB0. Jak mu to sluší ale nejlépe zjistíte na pražském koncertě v únoru. Kromě koncertu se mohou také fanoušci těšit na duet Lauri Ylönena se zpěvačkou Nightwish Anette Olzon, který by měl vyjít v nejbližších dnech jako zvláštní singl, na poslední řadovce Black roses totiž chybí.

Poprvé mohli čeští fanoušci vidět své oblíbence v pražském klubu Roxy, o rok později na festivalu Love planet. Lucerna music bar je tedy jejich třetí návštěvou České republiky. Podle počtu prodaných lístků ještě organizátoři uvidí, zda budou prostory pro finské rockery stačit. Takže se snažte, pokud chcete, aby vám zahráli Rasmus v nějaké pořádně nabité hale.
 

Kdo: The Rasmus, finská rocková kapela

Kde: Praha, Lucerna music bar

Kdy: 20. února 2009,

Za kolik: v předprodeji za 675,- Kč, prodejní sítě Ticketportal, Ticketstream, Ticketpro, Ticketexpress

Proč: na severské kytary s bicíma a charismatickým zpěvem se určitě vyplatí jít
 

Napsal uživatel: Simik

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 1 uživatelů, průměrné hodnocení: 5
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.