Nacházíte se v kategorii: Povídky

Příběh Buffy, přemožitelky upírů

Každou noc za svitu temného měsíce bloudí tak strašně mrtvolným hřbitovem s dřevěným kolíkem v ruce. Všechny její smysly jsou naplno nastražené, tlukot jejího srdce je pravidelný, trénovaný, připravený na vše. Její lesklé oči prořezávají tmu jako nabroušený nůž. Poctivě vnímá každičký pohyb skrytý v té husté tmavotě, vždyť jí jde o život, ikdyž si to už ani neuvědomují, vlastně už to ani nevnímá. Přisoudil jí to samotný osud a ona tuto výzvu přijala. Stalo se to jejím povoláním, jejím posláním. Dokonce se smířila i s tím, že musí denně zabíjet, zabíjí ve jménu života nejen svého, ale i dalších, těch nevinných. Ona sama ani nepřemýšlela, jestli i ona stále patří mezi ty nevinné.

Buffy Summersová je tou hrdinkou, která mění krvelačné upíry v bezcenný prach v americkém seriálu Buffy přemožitelka upírů, přičemž tato velkodáma s oblibou užívá vtipné hlášky a narážky vůči odpudivým upírům a jiným monstrám, která svou přítomností ohrožují jinak malebné městečko Sunny Sale, jež se stalo domovinou této trendové přemožitelky. Pokud zrovna tato sebejistá a bojovná dívka neprochází nějakou nepříjemnou psychickou i fyzickou krizí je neuvěřitelně pohodová, svérázná a plná energie, a to i přesto, že téměř celou noc probojuje.

Proti tajemným útrapám však nebojuje úplně sama, vždy se může obrátit na knihomola, knihovníka, svého učitele, takzvaného pozorovatela Ruperta Gilese, který má pozorovatelství v krvi. Jeho povinností je Buffy poskytnout jisté zázemí a naučit ji, jak se má řádně vypořádat se všemi těmi ohavnostmi, se kterými se potýká.

Mezi její další zlatíčka, se kterými může vždy se vším počítat patří čarodějnictvím nadaná dívka Willow a šaškovský Alexander, nazývaný Alex nebo Xander. Mezi touto trojicí se počastu tvořili různé milostné propletence, ale ve finále všichni odešli jako nejlepší přátelé, ve vztahu, v jakém se poznali. Willow si v seriálu dokonce prochází i temnou životní etapou, kdy se jí vymkou její magické schopnosti a sten se temnou, černovlasou čarodějkou, nikoli bojující po boku přemožitelky. Dokonce se ani neštítila tak otřesných taktik, jako je stahování člověka z kůže, míněno ryze doslova.

V průběhu tohoto fenoménu se objevuje i Buffyina sestra Dawn. Dawn je teenager v tom pravém slova smyslu. Prožívá své první lásky, bouří se proti světu celému, fintí se o sto šest, ovšem zároveň se musí vypořádávat s faktem, že žije ve světě, kde se často umírá a strany temna a dobra spolu vedou jeden boj za druhým. Ona sama si nejednou zamlátí do těch studenokrevných potvor, kterým ani srdce nedokáže bít.

Buffy stejně jako každá jiná mladá dívka zažívá milostná vzplanutí. Prve se její srdce roztluče do srdce nebijícího, do srdce upíra jménem Angel, původně Angelus. První láska je vždycky nádherná a přemožitelka musí žít s pocitem, že miluje bytost, jež patří do rasy, kterou denodenně lividuje a posílá do ohnivých pekel. Angel stejně jako Willou se na nějaký čas vydává na odvrácenou stranu dobra. Stávají se nepřáteli a oba čekají na skon toho druhého. V té době Buffy již potkává svého tehdy úhlavního nepřítele, rasou také upíra, Spika a jeho milovanou upíří dámu Drusillu. Angel je zabit přemožitelčinou rukou, ale konec jeho bytí nenastává, je seslán zpět na zem, kde se opět stává mužem dobra. Postupem času je láska těchto rozporných milenců narušována a Angel milou přemožitelku opouští.

Buffy prochází novým vztahem s mužem jménem Riley. Sladký románek s tímto utajovaným jedincem se bohužel také brzy rozplyne jako pára nad hrncem. Ale nic není konečné, srdce se znovu roztluče láskou. Láskou k němu, ke komu by si to nikdy dříve nedokázala představit. Tvrdívá se, že nikde se nevkročí do stejné řeky. U Buffy to neplatilo, podruhé se zapletla s upírskou krví. Se samotným roztodivným Spikem. Spike se stává její třetí životní láskou. Po jeho boku bude odvážná dívka zažívat ještě neuvěřitelnější osudové zážitky. Dokonce spolu budou bojovat proti zlu největšímu. Proti první zlu. Tomu, které tu bylo ještět dřív než cokoli jiného. Nejsilnější zlo ve všech sférách. Krutost a zlost sama. První zlo otevře pekelnou bránu Hellmouth. Vytvoří úplně nové upíry, kteří svou bezcitností hodlají zničit celý svět.

Buffy vytváří bojový tým, který má se všemi těmito zlostnými bytostmi natrvalo zatočit a proměnit je v prach. Boj byl nelítostný, krev se prolívala z obou mocných sil, životy upadaly na frontě zla i dobra. Až najednou, přišlo světlo. Sluneční světlo rozřízlo podzemní bojiště jako dýka sama. Slunenčí světlo vycházející z tajemného medailonu usazaném na Spikově hrdle. Upíři se měnili v prostý popel a brána se rozpadala. Přeživší bojovníci na straně dobra začínali prchat do bezpečí. Jen jediní dva zůstávali. Spike a Buffy. Teď měla přijít ona chvíle. Teď si měli milenci uvědomit sílu své lásky, protože jeden z nich má právě zemřít. Buffy poprvé projeví svůj cit vůči tomuto upírovi, který zrovna zachránil celý svět a hodlá obětovat svůj dlouhý a momentálně opravdu šťastný život, aby spasil svou duši záchranou lidského světa. Buffy vyřkne větu, se kterou se se svou láskou rozloučí:

„Miluji tě.“

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 2 uživatelů, průměrné hodnocení: 2.5
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.