Nacházíte se v kategorii: Sex a vztahy

Jak se seznámit na internetu

Komunikace po internetu je pro většinu z nás denní chleba. Zvládají to osmiletí školáci i nudící se důchodci. Ne každý však tímto způsobem hledá svůj ideální protějšek. Mnoho lidí na internetu hledá jen kamarády, flirt nebo jen tak nezávazný pokec.

Možností k seznámení se nabízí dost. První bych zmínila chaty. Každý si může psát s každým, navštěvovat profily, přidávat se do přátel. A ve výčtu místností by si vybral každý, nezávisle na věku, pohlaví apod. Podle mě je ale chat nepříliš dobrou volbou pro vážné seznámení. Na chatu bych hledala spíš pokec a flirt. Záleží taky, do které místnosti vlezeš. Pokud jsi holka a jdeš do místnosti „Sex“, hned ti bude psát okolo deseti chlapů, jestli nemáš zájem, holek tam totiž moc nechodí, a vůbec ne takových, které by o něco takového stály. Vhodnější jsou dle mě portály typu líbimseti. cz nebo lidé. cz. Člověk zde má pocit většího soukromí, s ostatními může komunikovat pomocí chatu, vzkazů nebo diskuzí. V profilu se většinou nabízí víc informací k vyplnění, takže můžeš svůj možný budoucí protějšek lépe poznat pouhým přečtením toho, co o sobě napsal - co ho zajímá, baví a jestli má vůbec o seznámení zájem.

Jak vyplnit profil, abych zaujal(a)? Nejlepší je jít přirozenou cestou, žádná přetvářka. Možná trochu se vtipem a s nadhledem, to zapůsobí nejvíc. Hrát si na něco, co nejsem, se stejně v konečném výsledku nevyplatí, pokud se chcete opravdu sejít a třeba něco víc

Co fotky? Pokud se rádi fotíte, plus pro vás. Ovšem přehltit profil fotkami, kde jsem zleva, zprava, shora, zepředu a všechno šestkrát spíš unaví než zaujme. Holky to budou mít asi těžší, nabízí se otázky: Co si mám vzít na sebe? Co vlasy a líčení? A jaký výraz? Opět tvrdím – žádnou přetvářku! Pokud si na sebe vezmu minisukni, tričko s obrovským výstřihem a přeženu to s očními stíny, bude mi psát většina mužským protějšků, jak jsem sexy kočička. Jde o to, jestli o to stojím. Odhalené fotky ve spodním prádle? Včele nedoporučuji. Ovšem v případě, že si chci trochu zdvihnout sebevědomí vysokým hodnocením, je tohle nejlepším řešením. S úpravou fotek si poradí každý sám podle svých možností. Umím ve Photoshopu? Jistě výhoda, ale přeumělkované fotky s vyretušovaným obličejem asi taky nebudou to nejvhodnější. Kluci to mají jednodušší, u nich holky moc nehodnotí to, co mají na sobě (vím z vlastní zkušenosti) Ale naopak u nich je fotka nahoře bez výhodou. Nepůsobí to lacině jako u holek, a pokud mám pěkně vypracované břicho, ven s ním! Jak se na fotce tvářit? Nejlépe podle mě působí obyčejný milý úsměv. Žádné vyšpulené pusy, olizování rtů, výrazy typu emo nebo „chci tě“ atd.

Když už tedy mám profil, jdu na seznámení. Každý z nás u partnera hodnotí něco jiného – vzhled, vyjadřování apod. Jak ho oslovit, když je mi sympatický? Nejjednodušším řešením je prostě napsat vzkaz. Ale „Ahoj, jak se máš?“ asi zrovna není to pravé. Zde se vyplatí trochu vlastní fantazie a improvizace, záleží na vás.

I když to na první pohled vypadá celkem jednoduše, podle mě je takovéto poznávání lidí mnohem složitější než v reálném životě. Důvodů bych našla hned několik. To, že si s někým píšu vzkazy nebo na diskuzi a je mi sympatický, ještě nic neznamená. Přes monitor nikdy nemám šanci poznat, jestli to se mnou ten dotyčný myslí vážně, nebo jen nemá co dělat a píše jen tak, aby zahnal nudu. I když to bude znít možná dost poučně a rodičovsky, nikdy nevíš, s kým si doopravdy píšeš. Fotka v profilu sice vypadá mile a přátelsky, dotyčný píše vtipně a otevřeně, ale nikdy mu nemůžeš věřit. Fotku může stáhnout kdekoliv z cizího profilu. A že někdo nedokáže psát jako o několik let starší nebo mladší osoba? Ale ovšemže dokáže. Neříkám, že musíš zrovna narazit na nějakého psychopata, ale je lepší si dotyčného předem maličko proklepnout. Trochu ostražitosti je tady na místě.

Pro toho, kdo má s navazováním vztahů problém (třeba se stydí atd.) je hledání partnera po netu snadnější. Má dost času na rozmyšlenou co odpovědět, nenastává trapné ticho a rozpaky. Ale pro ty z vás, kteří jsou otevření a snadno hledají nové kamarády, je lepší seznámení live.

 

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 3 uživatelů, průměrné hodnocení: 3
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.