Nacházíte se v kategorii: Sex a vztahy

Příprava na první rande

Pro většinu z nás je první rande takovým malým strašákem. Je jasné, že každý dá na první dojem, a proto se snažíme co nejvíce zapůsobit - skvěle vypadat, být vtipní a pohotoví, a celkově být co nejpřitažlivější. Jak na to?

Prvním předpokladem pro dokonalé rande je volba správného místa. Je fajn zjistit si předem, co mého vyvoleného/moji vyvolenou zajímá, a podle toho schůzku naplánovat. Rád/a chodí do kina, a zrovna dávají skvělou komedii? Zajímá se o hudbu, proč ho/ji nevzít na koncert oblíbené kapely? Nic nezkazím ani pozváním do cukrárny, pokud teda nedrží dietu  Bylo by asi dost nevhodné, pozvat dívku na fotbalový či hokejový zápas, nebo v opačném případě vzít kluka na nákupy. Pokud nevyhledává pěší túry, nějaká dlouhá procházka asi taky nebude na místě. Musím myslet na to, aby se můj protějšek na rande cítil dobře, nikdy se nesmí nudit.

U holek je určitě náročnější příprava. Hodně jim záleží na tom, co si obléct, jak se namalovat a učesat. Mějte na paměti, že většina kluků zas tolik neřeší, co máme na sobě. Hodně holek má snahu to s oblečením přehánět, vymýšlet všelijaké kombinace, a ve výsledku to je většinou nevypadá k ničemu. Je dost nevhodné navléct si minisukni nebo tričko s obrovským výstřihem. Kluci by se toho mohli leknout. Nejvhodnějším řešením je to, v čem se cítím pohodlně. Bylo by hloupé vzít si podpatky, když v nich vůbec neumím chodit. Líčení bych zvolila jemnější, žádné výrazné oční stíny a rtěnky. Tužka na oči, řasenka a lesk na rty zdaleka postačí. A hlavně to nepřehnat s voňavkou. Kluci to mají opět jednodušší, od nich je očekáváno, že budou hladce oholeni a upraveni, ale stejně jako u holek pozor na voňavky a vody po holení.

Před svým protějškem bychom se měli chovat přirozeně, nepřetvařovat se a na nic si nehrát. Není výjimkou, že se mnozí z nás před svými partnery chovají jinak, než před svými kamarády. Není to vůbec příjemné, mám kamarádku, která se chová přesně takhle. Když jsme někde společně s ní a jejím klukem, chová se úplně jinak, najednou je podivně „dospělá“, nesměje se naším vtípkům a tak.

Je lidské a úplně normální, že se nám stávají trapasy ve chvílích, kdy to nejmíň potřebujeme. První rande tím bývají typická. Rozlité drinky, gravitační zákony v tu chvíli fungují mnohem víc než obvykle a na zem letí všechno co se nám dostane do ruky, ale našly by se i situace, do kterých se dostaneme jen a jen svým přičiněním. Kamarádka byla na rande, kluk ji pozval na kafe. Když měl zaplatit, zjistil, že nemá peníze. Takže zaplatit musela ona, a pokud si dobře pamatuji, nikdy jí to nevrátil. Na závěr se zeptal, úplně mimo, jestli si holí podpaží, a bylo po vztahu, a to ještě ani nezačal. Takových situací se, pokud možno, vyvarujme, obzvlášť té s placením.

Rande probíhá k našemu potěšení skvěle, a nabízí se otázka: Jak daleko zajít, co všechno si můžu dovolit? Určitě záleží na situaci, jak dobře se dotyčným známe. Rozhodně bych ale nezašla dál než k polibku, pokud teda není oboustranně jasné, že nám jde o něco víc. V opačném případě by se náš protějšek mohl leknout a utéct, a to by byla určitě škoda.

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 2 uživatelů, průměrné hodnocení: 4.5
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.