Nacházíte se v kategorii: Móda a Styl

Žení se moderní člověk?

Studuju hotelnictví a turismus. Je to ohavný obor, obzvlášť pro líné lemry s dědičnými křečovými žílami, jako například pro mě. Není ale podstatná charakteristika oboru. Tento a příští týden probíhá totiž praktický training, libovolný hotel a libovolná funkce. Minulý víkend probíhala moje poslední praxe v obsluze. Čekala jsem něco lepšího, než obíhat obědy, jednak protože je víkend a jednak proto, že se v Grand Hotelu připravovala svatební hostina.

Samozřejmě se mi do práce nechtělo, obzvlášť kvůli tomu, že makám zadarmo, a opomenu, že jsem celý den myla sklo, ale o tom nechci mluvit. Uchvátil mě ten krásný svatební dort; žlutá poleva s bílými obloučky z marcipánu a na nich malinké marcipánové kytičky… a nahoře samozřejmě plastika novomanželů… a já si uvědomila, že se těším, až budu vdaná.

Až budu mít miminko, až budu před spaním číst manželovi pohádky, budu pozorovat oba, jak spí… ach, líbí se mi mé spontánní, šílené sny. I když možná šílené právě díky mému věku:-D ale i tak. Zasnila jsem se a celou dobu, kdy jsem uklízela plac, jsme se chodila na dort dívat… byl tak nádherný.

Pro spoustu mých kamarádů jsem z jisté příčiny předčasně dospělá. Myslím, že za to může fakt, že jsem z rozvrácené rodiny. Tahle děcka si většinou nesou nevědomky falešnou dospělost, která je překvapila po té události (ať už je to rozvod nebo úmrtí jednoho z rodičů) a navíc také falešnou dětinskost, která v nich zůstala neukojená. A takový jsme my, sirotci nebo polosirotci, do konce života. A´t chceme nebo ne. ale to zase odbočuju. Spoustě kamarádů jsem pro smích, protože chci rodinu.

A proč? Proč se mi smějou?

Málokterý z nich se totiž chce ženit, nebo vdát. Prostě chtějí se svou budoucí láskou ŽÍT, jak se říká „na psí knížku“. A třeba mít děti. Je jim FUK, že děcko bude mít jméno RODIČE, ne RODINY. Nemůže si říct, že patří k rodině té a té, protože nepatří k rodině, ale k tomu rodiči, jehož nese jméno. Ti, jenž si zvolí tento podivný způsob soužití, nechávají tuto situaci touto situací z důvodu, který je ještě nesmyslnější; například: nemusejí se rozvádět, pokud vztah neklape. Což je nesmyslné právě z toho důvodu, že člověk je jak známo tvor rozumný (resp. měl by být), čímž myslím, že používá ROZUM. I když někteří lidi rozum ani nemají; s tím druhým se rozejdou, navzdory tomu, že spolu mají dítě, ale mají klidnější svědomí, protože hned člověku usnadní odchod myšlenka na neexistující papíry potvrzující vztah. Neuvědomují si, že tím zahodili svoji zodpovědnost.

#
Tak se ponořuju zpět do reality. Přijíždějí svatebčané. Čekáme hodinu na nevěstu s ženichem. Pak provozní si mě zavolá a strčí mi do ruky smetáček a lopatku. Po chvíli na dlažbu hodí talíř, který se roztříští na tisíc kousků. A řeknu vám, tahle tradice je k něčemu dobrá. Hned jsem totiž poznala, že to manželství houby vydrží.

Protože aby vztah vydržel, je třeba spolupráce. Ne nadarmo se u svatebního slibu používá fráze „v dobrém i zlém až do smrti“. A já u těch dvou viděla to, co vidíte u páru, o kterém se řekne, že se k sobě nehodí. Jednak mi k sobě vůbec nesedli. A jednak neuměli spolupracovat.

Protože ženich ZAMETAL a ONA se KOUKALA. Chápete to? Tohle je typická mamina od dětí, která směřuje mezi kosmeťákem a mikrovlnkou (protože neumí vařit), a nahrává si mezitím poslední díl Divokého anděla, protože Milagros s Ivem jsou dokonalý páreček, na rozdíl od ní a jejího manžela. A chlap, který jí nosí finance jak poslušná vycvičená opička. Říkám vám, tomu manželství nedávám víc, než pět let.

A tak vám říkám… milujte se, množte se, žeňte se a vdávejte (to „žeňte se“ pochopte v správném slovosledu), ale až tehdy, kdy se na to cítíte. Nechci vám do ničeho kecat, ale z vlastní zkušenosti vím, že není kam spěchat:-) Teda nechci říkat, že mám nějak extra zkušenosti, nechci si hrát ma mravní sestru… ale když ono FAKT není kam:-)

Důležité je, abyste vybírali pečlivě… nezlobte Kris a najděte si jednoho úžasného človíčka a udělejte jej šťastným na celý život. To je váš domácí úkol:-) haha…

Na závěr jedno motto, vymyslel jej baskytarista z kapely Latafia: „Měníme svět i tím, co neděláme.“ (musela jsem to napsat)

Napsal uživatel: KrisPotkanova

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 0 uživatelů, průměrné hodnocení: nehodnoceno.
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.