Nacházíte se v kategorii: Móda a Styl

Sebe strůjci

Trendy, každý životní styl je založen na trendech. Vše musí být přesně nalajnováno, vše musí lícovat. Tak to nyní chodí, tak to nyní je. Žijeme podle vzorů. V současnosti existují dvě kategorie, podle kterých jsme hodnoceni, a to kategorie IN nebo OUT. Snad není nutno uvádět, co každá z nich obnáší. Je celkem zvláštní, že se čím dál tím více snažíme o neoriginálnost, ale doba je už taková a my přeci musíme jít s dobou, takže bychom se mohli nechávat alespoň inspirovat.

A jaké jsou trendy dneška? To je jednoduché, lidé vyhledávají kvalitu, slušnou cenu a krásný vzhled. Holt image si utváříme sami a je jen na nás, jestli budeme tvrdým rockerem, líbeznou princeznou, elegantní dračicí či slušným studentem. Vše je naše volba a my bychom se tohoto práva nikdy neměli vzdávat. Třeba ve škole, představme si vlastní třídu, své spolužáky, spousta tváří, některé se mračí, některé usmívají, některé jsou zadumané a některé dělají, že neexistují. Ale o to tu teď nekráčí. Jde o to, kým ve skutečnosti jsou. Určitě to všichni znáte. Samozřejmě se tam nachází mužný idol třídy, ten s tím sebejistým úsměvem, ten, kterého obdivují dívky i z nižších ročníků. Vsadím se, že tam někde sedí nejučenlivější žák či student, ten který je vždy připraven a hladce oblečen. Ale také tam nesmí chybět postava třídního baviče, právě on vždycky rozesměje napohled nudné hodiny. Ano, někde tam sedí a možná ani netuší, že právě tato role je jejich image.

Každý si libujeme v něčem jiném. Někdo je milovníkem rozmanitých klobouků, které jsou na zimu žhavým lákadlem pro zahřátí i pro parádu. Jiní zbožňují boty všech typů. Hlavním kurzem tohoto sychravého počasí jsou dámské kozačky. Ať už s podpatkem nebo bez, se šněrováním či zipem. Kozačky letí a navíc nám krásně oteplí naše promrzlé nožky. A co takové šály? Hedvábný šál je jako něžnost sama. Sympaticky ozdobit svůj krk můžeme i huňatou pletenou šálou, jednobarevnou nebo proužkovanou, výběr závisí pouze na nás. Hlavně nezapomínejme, že být hvězdou neznamená vydělávat miliony, ale mít svůj vlastní osobitý styl.

Životní styl není pouze o oblékání či o lidské povaze, ale také o našich zvycích a návycích. Patříte snad do kategorie kafařů, kteří bez ranní dávky kofeinu nedokáží existovat. Nebo jste spíše snílek, který využívá každou volnou chvilku pro to, aby se zamýšlel a fantazíroval. Možná byste mohli být jeden z těch, které nazýváme uklízeč, to je ten, který půl dne stráví tím, že smýčí, co se dá. Uklízeč se vrací z práce a hned těká očima, co je kde v nepořádku a následně přemýšlí, jak danou hrůznost napravit. Další variantou by mohla být postava takzvaného pařiče, těch za posledních let přibylo až až. Jistojistě ho znáte a nejčastěji se s tím potkáte u baru, v hospodě, na diskotékách či na lavičce v parku s lahví v ruce. Tento typ zbožňuje zábavu. Už v pondělí plánuje, kam o víkendu opět zapluje a svolává lidi, aby se k němu připojili.

Takže jsme strůjci sami sebe? Co si myslíte? Nesnažme se býti klony, vždyť originalita je tak krásná. Nejsme roboti, aby nás musel někdo upravovat, jsme lidé, máme právo volby. Nenechme si ho vzít, nenechme se zaškatulkovat, nenechávejme si neprávem nálepku, která nám nepatří nebo se nám nezamlouvá.


 

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 0 uživatelů, průměrné hodnocení: nehodnoceno.
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.