Nacházíte se v kategorii: Móda a Styl

Vlasy jsou největší ozdobou ženy

Tuto památnou větu jste mohli slyšet ve filmu postřižiny, kde se Magda Vašáriová pyšní svou zlatou hřívou. Tak to platí už od nepaměti. Vlasy jsou prostředkem, kterým na sebe můžete upozornit. Dotvářejí celkový dojem vašeho vzhledu, proto nepodceňujte jejich péči.

Krátké vlasy

Nedá se říct, že by nebyli sexy, jsou, ale pouze v té správné úpravě. Péče o krátké vlasy není ani trochu náročná. Umyté jsou hned, moc se nemastí jako vlasy dlouhé a česání je taky hračka. Největší dobu budete věnovat úpravě. Krátké vlasy se dají gelovat aniž by působily dojmem jednoho velkého slepence. Můžete vytvořit cokoli z těch jednoduchých, ale rafinovaných účesů. Pokud jste sportovkyně nebo jen sportovní typ, krátké vlasy jsou tou nejlepší volbou pro vás. Naprosto nevhodné jsou pro ženy s kulatým obličejem, který se tímto účesem jen zvýrazní.

#

Dlouhé vlasy.

Je to ten klasický a osvědčený styl, v žádném případě ne nudný. Dlouhovlásky mohou zabrousit téměř k jakémukoli stylu nebo úpravě. Navíc v pohledu mužů působí jemně a přitažlivě, což se nám samozřejmě zamlouvá. Péče o ně, je velmi náročná a zabírá hodně z vašeho času. Výsledný dojem ale stojí za tu námahu.
 

#
Určitě si každá z nás někdy pohrávala s myšlenkou na nějakou razantní změnu účesu. Je celkem jednoduché tento plán uskutečnit. Dnes už totiž nejste žádným pokusným králíkem, abyste si řekly „Tak to zkusím a ono to nějak dopadne.“ Díky schopnostem programátorů si můžete pomocí počítačových programů vyzkoušet různé délky, styly, ale i barvy vlasů.

Je pravda, že programy nejsou jedny z těch nejlevnějších, ale jejich verzí je již mnoho a neustále jich přibývá. A tak, jak jde kupředu rozmach vývoje technologií, je stále více i tento prográmek dostupný.

Na vaše vlasy působí nepříznivě klimatické podmínky jako zima, vítr, slunce, voda a mořská sůl. Zdraví vašich vlasů ovlivňují chemické látky, které jsou obsaženy v ovzduší, bazénech nebo ty, které záměrně používáte samy, například trvalá a barvy. Nepříznivě působí i jiná zatížení jako je stres a podobně.

Vlasy, stejně tak jako nehty si můžeme představit jako rostliny. Obojí jsou živé organismy, které potřebují dostatečný přísun živin, energie a dalších vitamínů.

#

Nejčastější poškození vlasů je často se objevující mastnota, vlasy bez lesku, celkový dojem nezdravosti. Pravá podstata těchto projevujících se faktorů, spočívá v biologické nerovnováze organizmu. Více byste se o tomto tématu dozvěděli z vědy, která se nazývá homeopatie.

Proto je důležité volit správné vlasové přípravky, které vaše vlasy pomohou uzdravit a hlavně posílí. Těmi základními prostředky, kterými svou nerovnováhu zachraňujete je obyčejně kvalitní šampón, kondicionér, maska, balzám,… To ale nestačí pro lesklé a krásné vlasy je třeba i péče o svůj jídelníček, který by měl být pestrý a bohatý. Měly byste si uvědomit, že neduhy, které se vytváří na povrchu, jsou vždy začínajícím problémem někde uvnitř.

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 1 uživatelů, průměrné hodnocení: 4
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.