Nacházíte se v kategorii: Móda a Styl

Věčná nestárnoucí džínsovina

Co se dnes nosí? Co je dnes stálé módní záležitostí? No přece džíny!

Pod pojmem džínsovina si asi všichni představíme rifle nebo jiné kalhoty. Dnes jsou hlavně využívány v kombinaci s dalšími doplňky jakými jsou různé výšivky, potisky a další doplňky. Pro muže se nejčastěji využívá jeden efektivní a slušivý typ kalhot a tím je podoba sepranosti. Tento styl neurazí a hodí se pro každou věkovou kategorii.


 

Správný výběr
#

Nemyslete si, že je jednoduché si vybrat správný styl a typ kalhot, které se hodí právě pro Vás, zvláště pak aby odpovídaly posledním módním výstřelkům. Nejdůležitějším bodem, ze kterého byste měli vycházet je odvozen od velikosti (šířka pasu, délka nohavic). Abyste se cítili pohodlně, neměly by Vám džíny škrtit a měly by být pohodlné. Po tomto upřesnění se zúží sortiment, ze kterého v daném obchodě vůbec můžete vybírat a dalším bodem v pořadí, kterým je třeba se zabývat je střih a barva.

Barva a střih

Dnes se preferují kalhoty typu zvonu nebo roury. Naprosto neadekvátní styl jsou tzv. „mrkváče“, které se nosili dříve. I kdybyste měli sebelepší atletickou postavu, v „mrkváčích“ ji absolutně potlačíte.

Rozhodně se nebojte barev, i muži si totiž mohou vybírat v určitém spektru barev. Ve fialových riflích byste ven jistě nevyšli, ale nabízíme Vám zajímavější variace…

Asi nejtypičtější barvou je modrá, a to v různých odstínech. Světle modré kalhoty jsou dokonce považovány za klasiku a perfektně se k nim hodí kožená nebo rockerská bunda. Doporučuji i na zimní období, tato nesmrtelná kombinace stále letí. Já osobně volím právě tyto světlejší odstíny. Jediným problémem je, že se musíte neustále hlídat, zda jste si je někde neumazali. Takže pokud máte světlé kalhoty také v oblibě, měli byste mít velmi zásobený šatník těmito kousky.

Ovšem stále nejmodernější a nejoblíbenější jsou džíny tmavě modré.

#

Další oblíbenou variantou jsou černé. U černých riflí, musíte hledět na kvalitu barvy ale také na typu obchodu, ve kterém zboží kupujete. Dost často se stává, že se barva brzy opere a vytvoří světlé pruhy. Potom je jejich využití vhodné spíše jako pracovní oděv.

#


 

Nic nezkazíte ani hnědou nebo zelenou barvou. U tohoto zboží budete mít problém najít pro ty kalhoty, které by byly něčím zajímavé a vůbec obchod, ve kterém jsou k dostání.


A asi jako poslední možnost, pro nás chlapy je bílá nebo béžová barva. Tyto světlé džíny se hodí spíše pro muže se sportovnější postavou, ale tady opět pozor na špínu! Je třeba tyto rifle často prát abyste nevypadali jako „čuňata“, to dívky neoceňují.


Pokud máte trochu fantazie a času, můžete se poohlédnout po kouscích, které jsou zkombinované s jinými látkami. Toto je také stále velmi aktuální záležitost.

#

Možná jste věděli, že:

  • džíny jsou kalhoty šité ze silně bavlněné látky

  • původně byly určeny jako pracovní oblečení, ale od poloviny 20. století se staly velmi populární mezi mládeží

  • tento nápad dostal němec Levi Strauss, který se přistěhoval do Ameriky

  • nechal džíny patentovat roku 1873 a využívali je převážně zlatokopové v období Zlaté horečky

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 0 uživatelů, průměrné hodnocení: nehodnoceno.
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.