Nacházíte se v kategorii: Móda a Styl

Tetování, proč jo?

Tetování bylo největším hitem asi tak před deseti lety. Dnes je tato móda potlačována jinými druhy ozdob těla. Také to není dnes nic neobvyklého, proto se tetování bere téměř jako normální běžná věc.

V dnešní době se nad potetovanými jedinci pomalu nepozastaví ani jedna babička. Je to totiž úplně běžný kosmetický doplněk, který je ozdobou moderních žen i mužů.

Již teď máte ideální možnost vyhledat tetovací salon a nechat na sobě ztvárnit nějaké umělecké dílo. V zimním období je to daleko lepší, jelikož postižené místo není vystavováno pro tetování nepříznivým letním podmínkám.

Existují nejrůznější motivy od těch nejabstraktnějších až po ty absolutně bizardní výjevy. Nejvíce ale stále letí různé ornamenty a vzory, které se dnes běžně nosí na oblečení.

Dříve se hojně využívali témata tetování jména našich partnerů. Velký problém ale nastal potom, když láska skončila a jméno na těle zůstalo. Dnes je toto už definitivně klíšé, protože mladí své partnery střídají jako své boty a finančně by se tahle sranda vůbec nevyplatila. Co se týče místa na využití jmenných malůvek, tak toho by bylo také dost málo. Takovéto dokazování lásky je v dnešní době značně nepraktické. Nikdy nemůžete vědět, že s tím, s kým jste teď, také zůstanete navždy.

#

Ještě před samotnou realizací si velmi dobře rozmyslete, čím si své tělo necháte ozdobit, jelikož vás váš vybraný obrázek bude pronásledovat po celý život. Nic se ale nemá přehánět. Přemýšleli jste jakpak asi budou jednou vypadat dnešní fanatici, kteří mají potetovanou půlku těla. Až mu pude 60 tak bude vypadat jako blázen. Nezbude mu nic jiného než doufat, že se do té doby vymyslí nějaká bezbolestná metoda, která umožní zbavit se všech obrázků nebo že vědci vynaleznou elixír mládí.

Jestliže se nebojíte bolesti, tak nemusíte složitě řešit, jaké místo si k pokérování zvolíte. Pokud jste ale jeden z těch opatrnějších, pamatujte si, že tam, kde je kůže tenčí, tak to je také místo, kde to nejvíce bolí.

#

Velmi pečlivě si vybírejte tetovací salon, protože jedině váš tatér bude zodpovědný za to, jak bude tetování vypadat. Nejlepší salóny jsou ty, které mají za sebou spoustu úspěšné práce a hlavně dobrou pověst.

Stále tápete nad tím, jaký motiv si vybrat? Pak si nechte poradit přímo v tetovacím salónu, nebo se inspirujte na internetu, kde je nespočet galerií. Nakonec i přímo tetovací salón by měl mít k dispozici nepřeberné množství obrázků a sami uvidíte, že si z toho nepřeberného množství nebudete moci vybrat.

#

Rozhodně není čeho se bát, přežilo to už moc lidí před vámi a někteří to vydrželi i na hodně bolestivých místech.

Dbejte ale ještě následujících rad. Určitě vám nepomůže užití alkoholu nebo dokonce drog před samotným zákrokem. Naopak by to mohlo být horší. Pokud trpíte alergiemi, raději o tom tatéra informujte. Je také možné, že se vám udělá špatně, ale měl by vědět jak se zachovat.

Celý zákrok se provádí v rukavicích a všechny pomůcky musí být sterilní. Veškeré věci, které bude tatér při zákroku používat, by měl před vámi vybalit z ochranných obalů. Celé místo určené pro kérku se nejdříve vydezinfikuje a poté se tam obtiskne tetovaný motiv. Až bude dílo dokonáno, místo se antibakteriálním mýdlem opláchne a osuší. Poté se ještě potře speciální mastí. Čerstvé tetování způsobuje nepříjemné svědění a budou se na něm tvořit stroupky. Ty si v žádném případě neloupejte, jen počkejte až se samy ztratí. Doba hojení je v rozmezí od tří do sedmi dnů. Během toho místo chraňte před sluncem a chlórem. Důležité je také pravidelné potírání speciální mastí.

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 1 uživatelů, průměrné hodnocení: 3
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.
Lucinka85, 02. 05. 2009, 10:54:540já sama mám tetování, ze začátku sem nevěděla kam a co si dát ale pak sem si řekla že nad zadeček a nějaký ten ornament a povedlo se a zatím ni to každý chválí:) Určitě toho nelituju a chystám se i na další....