Nacházíte se v kategorii: Móda a Styl

Šperky jako druhá přirozenost ženy …

… tou první jsou samozřejmě vlasy, ale ani ty druhé ozdoby byste neměly zanedbávat a jít s námi a s dobou. Poradíme vám, co se právě nosí, co je vhodné a co se hodí právě k VÁM!


 

Ať už se objevíte mezi lidmi v džínách a triku nebo ve večerní róbě s perfektním účesem, ke každé příležitosti je vhodný nějaký ten klenot. Je to nezbytná součást každé ženy. Všechny máme naprosto odlišný vkus, ale naštěstí máme z čeho si vybírat. Tím zůstane zachována naše originalita, která se pouze zahalí do moderního stylu a našeho vkusu. Pro výběr těch správných šperků pro každou z vás je nejlepší si nejprve určit materiál, který se vám líbí, ale také ten, který se k vám hodí. Co třeba zlato? Ne na pro každou ženu je to ta zlatá volba. Obecně se traduje, že je vhodnější pro starší ženy nebo noblesní a bohaté dámy. Je to pochopitelné, zlato patří mezi nákladnější šperky, a pyšnit se jimi nemůžou všechny. Některé typy žen, které preferují žluté zlato, ho nosí už jen z principu, ale ve skutečnosti jim vůbec nesluší. Proto si dobře rozmyslete, zda nenosit sice zlato, ale to bílé. Cenově se pohybuje také v těch vyšších sférách a od stříbra je dobře rozpoznatelné.

Jako další varianta přichází v úvahu stříbro. Stříbrné šperky jsou velice populární a stále modernější, hlavně u mladší generace. Výhodou tohoto kovu je to, že se hodí téměř ke každému typu i jakémukoli oblečení.

#

Mezi mládeží jsou ale také velmi oblíbené šperky z chirurgické oceli. Jedná se o šedivý kov, který se pyšní naprosto vkusnými a nádhernými kousky. Povrch je extrémně hladký a ač je ve své podstatě matný, přechází až v lesk. Finančně je to zhruba střed mezi stříbrem a zlatem.

A pokračujeme dále šperkami z Wolframu, pro mnohé čtenáře nepříliš známé. Jedná se o vysoce tvrdý materiál. Z názvu slova již vyplývá význam těžký anebo kamenný.

Proč si ale nevytvořit své šperky úplně sama? Nikdo neříká, že každou z nás musí zdobit jen diamanty nebo řetízky z drahých kovů. Takové šperky jsou nositelné jen pro opravdu zvláštní nebo výjimečné příležitosti, v žádném případě ne pro běžné nošení. Byly byste terčem nenechavců, kteří by vám při první příležitosti strhli vaše náhrdelníky z krku. Ale vraťme se zpět k bižuterii. Navlékání korálků vás jistě jako malé holčičky velmi bavilo a třeba ještě nějaký ten poklad ve svých truhlách objevíte. Pokud ne, nevadí. Dnes koupíte cokoli, takže korálky a kamínky také. Postačí, když zasednete k oblíbenému televiznímu pořadu, chopíte se šňůrky nebo vlasce a začnete vytvářet své vlastní korále, náušnice, náhrdelníky, zkrátka vše, co vás napadne. Možná, že zpočátku nebudete vědět, jak do toho, pro tyto případy hledejte na internetu. Nabízíme vám několik užitečných webových stránek: www.aico.cz/bizuterie, www.svet-koralku.cz, www.divozenka.cz

Pokud sháníte typ na zimu, vybírejte šperky v černé barvě a tmavší odstíny. Kombinovat nakonec své výrobky můžete se zlatem i stříbrem. Berte stále na vědomi eleganci a jednoduchost, právě v tom, je sílá krásy.

A teď nám povězte vy, jaký je váš názor na vlastnoručně vyrobenou bižuterii?

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 1 uživatelů, průměrné hodnocení: 2
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.