Nacházíte se v kategorii: Móda a Styl

Ale co je vlastně správné...

Co Vás napadne, když se řekne „styl“? Styl života, styl oblékání, hudební styl nebo prostě „je to stylový“ – skvělý, dobrý, luxusní… Každý si žije svůj individuální styl života, k němuž patří i všechno ostatní, co jsem vyjmenovala. Styl života je vlastně život, který žijeme od doby, kdy jsme schopní vnímat dění kolem sebe. To jsme sice už od narození, ale já mám na mysli tu dobu, kdy nás maminka přestane tahat za ručičku, kdy se začínáme osamostatňovat, kdy si vybíráme, jak budeme vypadat, co budeme nosit, jakou hudbu si poslechneme, co uděláme nebo neuděláme. Kdy jsme schopní o sobě rozhodnout sami.

Téhle chvíle se všichni dočkáme (pokud jsme svéprávní). Pak to začne… Rozhodování. Mezi tím, co je správné a co špatné, co chceme, co opravdu chceme! A co je jen zbytečný přebytek. Zdá se Vám, že jsem odbočila? Ale vůbec ne, i rozhodování patří k našemu životnímu stylu, protože podle toho, jaké učiníme rozhodnutí ostatní lidé a i my poznáme vlastní charakter, také náš charakter určuje životní styl. Protože skrz charakter jednáme s ostatními lidmi, poznáme jestli si s nimi „sedíme“ nebo bychom raději vyhledali společnost někoho jiného. Je fakt, že nejednou se v našem životě objeví lidé, ke kterým musíme být minimálně vstřícní, byť je nám to proti srsti. Například pedagogové ve škole, šéfové v práci. A my se musíme rozhodnout jak s kým budeme jednat. Ti po nás zase chtějí abychom dělali věci správně.

Ale co je vlastně správné(ě). Záleží na každém z nás, co považujeme za správné(ě). Ale toto rozhodování je omezeno na meze zákona. I když kriminality je všude dost. Musíme rozhodnout správně! Ale je to správné? Když opustíme rozhodování o věcech zákonných či nezákonných dostaneme se k osobnímu životu. K přátelství nebo lásce. Musím podotknout, že někdy je důležité dělat věci správné, než správně.

Děláme to, co opravdu chceme? V životě děláme spoustu věcí, spoustu rozhodnutí, kterých později začneme litovat. „Proč nejde vrátit čas?“ Čas vrátit nejde, ale jde napravit chyba, především si tu chybu musíme přiznat, to je první krok. Pak musíme začít s napravováním. S omluvou, s přiznáním. Není to tak složité, pokud nejsme moc egocentričtí. A pokud nám to dělá problém, musíme se poprat sami se sebou. Jestli dokážeme žít s tou chybou, kterou jsme zavinili po celý život. A jak bychom se cítili my, kdyby vůči nám někdo chyboval.

Dál pod životní styl spadá i to, jak se oblékáme, jakou posloucháme hudbu. Často se potýkáme s tím, že nás soudí nebo my soudíme jiné podle oblečená nebo hudby, která onomu člověku zrovna hraje v mp3. Ale proč? Soudíme knihu podle obalu, tak to být nemá. Třeba ten emař nebo ten diskant jsou vlastně úplně skvělí, spolehliví kámoši. Ale to jen těžko zjistíme, když je předem odsoudíme.


 

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 0 uživatelů, průměrné hodnocení: nehodnoceno.
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.