Nacházíte se v kategorii: Móda a Styl

Plavky

Vyznavači a milovníci vodních hrátek a dovádění si v dnešní době přijdou na své, co se různorodosti plavek týká. Módní trendy jim poskytují velký výběr. Uvolněnější morálka hraje také nemalou úlohu a přispívá k vytváření těch nejodvážnějších střihů a tvarů plavek. Ovšem nebylo tomu tak vždy a naši předchůdci a hlavně ženy, to neměli vůbec jednoduché.

Nejen že se i v největších parnech potili v šněrovačkách, ve spodničkách a to hned několika kusech, ale nesměli chybět ani rukavičky. Rozkoš chladivé osvěžující koupele, byla pro ně téměř nedosažitelná. Koupel si dopřávali pouze v jakýchsi kádích.

Když se veřejné koupání uzákonilo, nastalo jisté nadšení, ale první koupací úbory žádné pohodlí neposkytovali. Představte si, že trčíte v jakémsi pytli, ten se uvazoval okolo krku a sahal až ke kotníkům, navíc byl dost objemný, takže po vstupu do vody se nafoukl jako balón a omezoval v pohybu. Musel to být neodolatelný pohled. Aby toho nebylo málo, nožky zdobily cvičky na balet, nebo dokonce šněrovací botky. Chudinky naše prababičky.

Ani když se objevily koncem devatenáctého století první bikiny nebylo vyhráno, kromě striptýzové tanečnice totiž nebyl nikdo, kdo by se odvážil je veřejnosti předvést. Na plážích středozemního moře dostaly zákaz nošení.

#

Přelom nastal až v šedesátých letech, díky slavné francouzské hvězdě Brigitě Bardot, která se v nich ukázala ve filmu. Následovala ji tehdejší Bondgirl a předvedla je v bílém provedení. Ihned se rozšiřují do celého světa a jsou velice výhodným artiklem. Módní návrháři nekladou své fantazii žádné meze. Objevují se i monokiny, ale bikiny jsou nejoblíbenější.

Dochází ke změnám střihů i materiálů, ke slovu se dostávají umělá vlákna jako byl Nylon, Lycra, nebo Elastan. Poprvé se k dozdobení používají flitry, nebo zlato a stříbro a různé nové potisky. Tato móda se asi za dvacet let poté s ůspěchem navrací.

Nové materiály umožňují výrobu velice tenkých, až průhledných bikin, některé dovolovali i průnik UV záření.

Máme na výběr z tolika různých možností, že je těžké si vybrat.

Nabízejí se například mezi mladými oblíbené monokiny, nebo tankiny, které mají pod košíčky různě široký pruh tkaniny.

#
String bikiny mají všechny součásti z trojúhelníčků a jsou pospojovány úzkými pruženkami, takzvané šňůrkové plavky.

Následují V – kiny kdy spodní přední díl plavek připomíná zmíněné písmeno.

Tanga jsou všeobecně známé a možná stojí za zmínku, že poprvé se objevily na plážích Brazílie.

Ani v zimě se nemusíme koupání odříkat, naco máme kryté bazény a v nich můžeme zazářit v jednodílných plavkách.

Jsou tu nejen pro ty kteří si přílišné odhalení těla nemohou dovolit. Ve dvacátém století sváděly boj s bikinami, možná by měli namále, ale s novými trendy se navracejí a jsou velice oblíbené. Jsou slušivé, dovolují zahalit, nebo odhalit místa, která si přejeme. Díky barevným kombinacím, dokáží úspěšně opticky tvarovat postavu. Doplňují se třeba i síťovinou. Osobně mám tento typ plavek ráda a pokud zvolíte černé provedení, vždy budete módní i v tomto a následujícím období. Ale i pestré vzory, extravagantní a nápadné se budou líbit letošní zimu při návštěvě bazénu. Zkrátka Paní Móda nám vládne a i když si někdy myslíme, že nic nového už nemůže přijít, ona vždy překvapí, Tak si tedy počkejme.

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 3 uživatelů, průměrné hodnocení: 3.7
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.