Nacházíte se v kategorii: Móda a Styl

Jak na zdraví vašich nehtů

Za posledních málo let jsme zažili naprostý převrat a náš vztah k umělým, jinak také zvaným gelovým nehtům se vyvíjí daleko hlouběji. Toužíte po ostrých kočičích drápkách, tupých nehtech s malými ozdůbkami nebo snad raději dáte přednost jemným obloukovitým tvarům? To vše je jen na vás, ale nejprve byste měly myslet především na zdraví vašich pravých nehtů.

Vady vašich nehtů mohou mít různé podoby. Začneme asi tím největším a také nejčastějším nehtovým problémem a tím je lámavost. Vaše nehty jsou oslabené a ochuzené o vitamíny, které byste měly v různých formách doplňovat. Cesta, která zajímá pro dnešek nás, vede k různým nehtovým přípravkům. Základem je použití kvalitního zpevňovače. Stejně tak i na okolí nehtu a nehtová lůžka, vrstva vyživujícího laku v žádném případě neuškodí. Kůžička okolo se brzy zacelí, uvidíte samy.

#

Dalším problémem bývá zvrásnění nehtů, proto se dobře informujte u své manikérky nebo jiného obchodníka, který vám doporučí vhodný přípravek. Zlepšení se většinou projeví po použití speciálního laku, který zvrásnění eliminuje. Své nehty i ruce byste měly minimálně 2x denně promazávat kvalitním vyživujícím nebo hydratačním krémem. Mimo klasického promazávání věnujte speciální péči nehtům a nehtovým lůžkům. Používejte buď speciální laky nebo krémy. Ráda bych vám doporučila ryze známé společnosti, kde můžete vybírat v hojném množství kupu věcí. Je to právě Avon a Oriflame, které jsou pro nás nejlépe dostupné a na jejich dealerky najdete i v každém menším městě.

#

Předcházejte nezdravým nehtům! Ptáte se jak? Třeba tak, že před jakýmkoli rýpáním se v hlíně nebo máčením ve vodě, nezapomínejte používat ochranné rukavice. To je základ. Pro celkově zdravě vypadající nehty pak použijte tzv. „top coat“. Jedná se o ochrannou vrchní vrstvu laku na nehty, která je udržuje v dokonalé kondici a navíc prodlužuje trvanlivost právě čerstvé manikúry. Máte pořád ještě problém se suchou a popraskanou kůži doplněnou o záděry? Pak zdvojnásobte vaše úsilí o hydrataci a navíc postižená místa potírejte speciálním olejem na kůžičku.

#

Pilování, je nezbytnou součástí krásného a souměrného tvaru. Jakékoli drobné oděrky neprodleně opilujte, nikdy neokusuje. To způsobuje nezdraví nehtů a také věčné lámání. Pokud vás potká nepříjemné prasknutí nehtu, určitě se nesnažte neštěstí spravit sama. Raději se neprodleně objednejte do nehtového studia, kde jsou i na takového případy řádně vybaveni. Jakékoli další choroby na nehtech a rukou řešte nejlépe se svým dermatologem.

#

Nehty, ač taková malá část našeho těla, může značně zkomplikovat život natolik, že péče o ně a touha po dokonalosti zabere i hodiny vašeho času. Pokud chcete vaše pravé nehty ukrýt pod vrstvou gelu a myslíte, že umělými nehty si pomůžete, pak jste na velkém omylu. Vaše problémy to nevyřeší, ty budou trvat až do doby, než je začnete léčit nebo jim budete předcházet.

Velmi nás zajímá, jaký je váš názor? Přikláníte se spíše k umělým nebo svým přirozeným nehtům. Jaký tvar vám nejvíce vyhovuje? Lakujete se? Podělte se s námi o vaše zkušenosti a vychytávky.

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 1 uživatelů, průměrné hodnocení: 4
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.