Nacházíte se v kategorii: Móda a Styl

Nehty, aneb, nebojme se vystrčit drápky

Naše ruce, dva pomocníci, bez kterých se neobejdeme a každá hospodyňka vám potvrdí, že je to ten nejdokonalejší a nejcitlivější pomocník v kuchyni, ale pro někoho možná zanedbatelná část těla. A přesto se k nim občas chováme přímo macešsky, no jen si sáhněte do paměti, kdypak jste jim věnovali náležitou péči? Leckdo si myslí, no co, vrazím ruce do kapes a mám to vyřešený. Chodit ve značkovém oblečení, mít perfektní make up, být obklopen drahou vůní je sice pěkné, ale okousané nehty, (ale fuj ) nebo smutek za nimi, celkový dojem pokazí. Přece i ruce dotvářejí naši osobnost.

Pomoc je tak lehká, stačí navštívit nejbližší nehtové studio a svěřit se do rukou odborníkům. Nehtová modeláž je zcela běžná věc a vybírat je opravdu z čeho.

Například gelové nehty, ty jsou asi nejoblíbenější a nejčastěji aplikované, hodí se na každý typ a tvar nehtu. Nanáší se vrstvením gelu, které se spojují a následně tvrdnou pod UV lampou. Jsou také částečně prodyšné, což je pro váš vlastní nehet prospěšnější. V konečné fázi pak skutečně vypadají úplně přirozeně, zcela jako vaše vlastní.

Jiná možnost je modeláž nehtů na šablonky, je to metoda poměrně šetrná, není třeba žádného lepidla a také se nezabrušují. Je nejvhodnější pro nehty citlivé a dokonce i pro ty okousané. Ach jo, ten zlozvyk, dělá to ještě dnes někdo? Pozor, nás strašily pepřem. Ale pojďme dál, třeba akrylová modeláž je starší způsob a nehty jsou dost odolné.

Lze také jen vaše vlastní nehty zpevnit UV gelem, je odolný proti třepení a lámavosti a ruce vypadají vždy upraveně. Jednoduché, ne?

Zrovna jako u pleti, nebo vlasů, platí i nehtů, že se vyznačují různou, nebo spíše rozdílnou kvalitou. Ale v každém nehtovém studiu vám rádi poradí tu nejvhodnější metodu pro vaše ruce.

#

Můžete také vybírat z nekonečné škály různých laků. Ty které obsahují UV filtr, se vám jen tak nesloupnou a ani nevyblednou. Některé obsahují barevné pigmenty a mají působivé odstíny. Kvalitní lak nehet nevysušuje, naopak ho vyživuje, hydratuje a zjemňuje, to způsobuje přírodní pryskyřice a kalcium, které jsou v nich obsažené.

A pokud chcete být opravdu originální, je tu možnost zdobení flitry, kytičkami aplikované pod gel a nyní jsou na trhu i tiskátka, ty se mohou nanést jak pod gel, tak i na něj.

Nakonec rada – s novými nehty se musíte naučit vykonávat běžné domácí činnosti jinak, než jste byli zvyklí. Při úklidu je zcela nutné navléknout rukavice, při práci s kalkulačkou to bude jednodušší, když si vezmete na pomoc třeba tužku. Kde to jde, naučte se používat klouby ruky, například při zavírání šuplíků. A pokud jde o povlékání a zasouvání prostěradel pod matrace, tam výborně poslouží třeba pravítko. Určitě vás napadnou další fígle, jak o tu nádheru nepřijít a že to nádhera je, co říkáte? O nápady se s námi můžete podělit.

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 2 uživatelů, průměrné hodnocení: 4
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.