Nacházíte se v kategorii: Móda a Styl

Najděte se v barvách

V následujících řádcích se budeme věnovat tak trochu vědeckým teoriím, které zkoumají barvy a podle kterých se o sobě dozvíte jistě mnoho zajímavého.

Z vědeckého pohledu jsou všechny barvy různé složky slunečního světla. Každá má svou specifickou vlnovou frekvenci a z toho důvodu na nás všechny působí jinak. Vyložíme smysl a podstatu jednotlivých vybraných barev a na závěr vše vyhodnotíme ve vztahu ke světu módy.

Začneme tedy tajemnou černou barvou. Bývá spojována s mystikou, smutkem a tajemnem. Tyto dojmy vzbuzuje právem, jelikož barva dýchá dojmem jakéhosi respektu a mystiky. I přesto je velmi oblíbenou barvou mezi každou věkovou skupinou. Je vyobrazením elegance a noblesy. Její negativní působení spočívá v to, že pohlcuje energii a vede ke stavům sklíčenosti. Do určité míry je chápána jako barva ochranná. Důkazem těchto teorií je, že se používá u policie, ochranky, ale také ji nosí i jeptišky, které se svými tmavými hábity chrání před okolním světem.


Bílá

Zobrazuje čistotu a nevinnost. Nejenom to, také znamená dokonalost a touhu po ní. Patří mezi chladný tip barvy, ale zároveň působí rozjasňujícím dojmem. Zajímavé je, že ač je to taková nevinná barva, která dokáže působit velmi nenápadně tak v kombinaci s jinou barvou ji značně umocňuje a dává jí více vyniknout. Tyto poznatky se výrazně objevují v módě. Představte si bílé triko s dlouhým rukávem, které je olemované černými pruhy. Je to určitě kombinace, která je i přes nenápadné barvy silně výrazná.


Červená

Patří do spektra teplých barev. Je stimulující a dává podněty pro vaši inspiraci. Symbolizuje krev, vitalitu a také se o ní traduje, že probouzí životní energii a podporuje imunitní systém. Lidi, kteří mají červenou v oblibě jsou srdeční, upřímní a touží po spravedlnosti. Projevuje se však také i v záporných stránkách lidského projevu, a to sklonem k agresivitě. Z poznatků vyplívá, že je přisuzována světu erotiky.


Modrá

V tmavém tónu má schopnost uklidňovat a zlepšit soustředění. Ve světlejším pak přináší pocit svobody a inspiraci. Modrá je velmi oblíbená barva, která se dá velmi zajímavě kombinovat i k jiným variantám barev. A její obliba je dána právě pocitem svobody a volnosti.


Oranžová

Tuto barvu mají rádi lidé, kteří zbožňují společnost a kteří jsou tzv. extroverti. Barva je optimistická, dává pocit radosti a štěstí. V lidech vzbuzuje zvědavost a touhu po dobrodružství. Je to barva léta a můžete ji v poslední době se často nosí a je velmi oblíbená zvláště mezi mladou generací.

Obecně platí, že pokud některou barvu nemáte vůbec v oblibě, tak to poukazuje na určitý problém v dané oblasti. Je to ale také zároveň barva, kterou nejvíce potřebujete. Pomocí ní, lze do určité míry identifikovat i řešit vaše problémy.

Informace, které jsou zde obsažené nejsou jistě dostačující, proto pokud máte zájem dozvědět se mnohem víc pak se podívejte na www.vyznam-barev.najdise.cz.

Tyto teorie se ve značné míře také uplatňují ve světě módy. Tmavé barvy často nosí lidé, kteří mají určitou vášeň pro svět záhad a tajemna. Halí se tak pod ochranná křídla temného světa, stále velmi oblíbeného zvláště mezi mladší populací. Možná, že by vás zajímalo proč právě mladí lidé tomuto stylu holdují. Na to existuje jednoduchá odpověď. Vyznavači se hledají, nevědí jaké místo je jim ve společnosti určeno a proto se zahalují do této ochranné barvy. Světlé odstíny volí lidé, kteří jsou zblázněni do dokonalosti a ta hraje v jejich životě velkou roli. Obvykle to jsou jedinci, kteří jsou velmi puntičkářští se smyslem pro detail.

Celková informovanost o podstatě barev je stále více používána při hledání nových trendů a bývá úzce spjata i s novými módními výstřelky a vůbec s vývojem módy. Podle mého mínění je v současné době nejvíc in, právě informovanost a veliký přehled o těchto teoriích, podle kterých můžete řídit svoji módu a navíc se dozvíte spoustu věcí o svém nitru.

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 7 uživatelů, průměrné hodnocení: 3.3
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.