Nacházíte se v kategorii: Další zajímavé články

Léčivé účinky Aloe Vera

Jednou z látek, které jsou čistě přírodní a její účinky byly prokázány již před několika stovkami let je jistě Aloa Vera. Tato rostlina byla využívána již například ve starém Egyptě. I zde se používala k tomu, k čemu se používá i v dnešní době. Je to především hojení různých povrchových ran, popálenin od slunce či plamene, nebo také k celé řadě kožním problémů. Pro svůj vysoký obsah různých vitamínů ji celá řada žen používala i stále používá pro zkrášlení své pleti. Na tu má totiž naprosto mimořádný pozitivní vliv.

Nejčastější je používání různých krémů, které obsahují právě výtažek z Aloe Vera. Ten je zde zastoupen ve velkém množství, a tak může každé ženě i její pokožce poskytnout skvělou péči. Pokožka nejenom rychleji regeneruje, ale je zvyšována i její celková vlhkost. Právě ta je naprosto nezbytná pro to, aby si zachovala nejenom svou krásu, ale také své pružné vlastnosti. Nadměrně suchá pokožka je také častým strůjcem vrásek. Výhodou této rostliny a krémů, které z ní jsou vyrobeny, je také v použitelnosti na jakýkoliv typ pokožky. Bez problémů tuto rostlinu snáší jak děti, tak osoby s velmi citlivou pokožkou.

Nastínili jsme však i její výrazné léčivé účinky, především v oblasti různých popálenin. Zvláště nyní, v letním období kdy se řada lidí často opaluje je tento problém více než aktuální. Nejenom v případě spálení je možné použít krém, který nese označení Aloe Vera gel – LP. Ten se velmi snadno nanáší a popálenou pokožku příjemně zchladí a urychlí její celkovou regeneraci. Je možné ho však používat i na různé poranění, ať už se jedná o škrábance či drobné ranky. Je také skvělým pomocníkem i při bodnutí hmyzem, ať už se jedná pouze o komáry, či včely nebo vosy. Díky vysokému obsahu ekologické Aloe nemá žádné vedlejší účinky jak na samotnou pokožku, tak na naše tělo jako takové.

Napsal uživatel: admin

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 0 uživatelů, průměrné hodnocení: nehodnoceno.
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.