Nacházíte se v kategorii: Další zajímavé články

Jak na elektroodpad?

Co lze rozumět pod pojmem elektroodpad? Jedná se vlastně o cokoliv, co souvisí s elektřinou. Ano, jsou to elektrospotřebiče, které mají v naší domácnosti poměrně hluboký význam. V České republice se sběrem elektrospotřebičů zabývá několik firem, z těch nejznámějších je to Elektrowin či REMA.

Informace, které jsou potřeba pro nás všechny

Je důležité třídit elektroodpad? Zřejmě víte, že spotřebiče jako – lednička, mrazák, pračka či televize, nepatří ke kontejnerům, ale musí se odvážit do speciálních sběrných dvorů. Ptáte se proč? Především proto, že vhazovat spotřebiče do obyčejných kontejnerů není v souladu s přírodou, ale také tímto dochází k velkým ekonomickým ztrátám.

Kontejnery Asekol: Místo pro vaše elektrospotřebiče

Jistě jste si ve vašem městě všimli červených kontejnerů od společnosti Asekol. Tyto kontejnery slouží jako sběrné místo pro použité baterie a drobné elektrospotřebiče. Výhodou je, že nemusíte zjišťovat, kde jsou sběrná místa, kam můžete elektroodpad vyhodit. Můžete do něj bezplatně vyhodit např. mobily, fotoaparáty, myši od PC, klávesnice, atd.

Dbejte na životní prostředí a třiďte elektroodpad

Jak zjistíte, že věc nepatří do standardního kontejneru? Přímo na movité věci najdete symbol přeškrtnuté popelnice. Tento symbol tedy značí, že daná věc do popelnice nepatří a budete ji muset vytřídit do speciálních zařízení. Nevíte kam s použitými bateriemi? Určitě jste si všimli při návštěvě supermarketu, hypermarketu či obchodního centra, menších zelených krabiček, na kterých je symbol baterie. Přesně to jsou oficiální místa, kam můžete odpad vyhodit, protože bude pak recyklován.

Ekologie je povinností pro nás všechny

Ekologie je v poslední době hodně diskutovaným tématem, proto byste měli na ochranu životního prostředí dbát. Mezi nejčastější elektrospotřebiče, které lidé vozí do sběrných dvorů, patří – lednice, kopírky, ale také sekačky na trávu. Informovanost lidí o ekologii a odpadech je opravdu vysoká. Asi neexistuje člověk, který by o třídění elektroodpadu a dalších odpadů nevěděl. Dokonce i obyvatelé hlavního města patří mezi ty poctivé a vyhazují elektroodpad do červených kontejnerů, kterých není v Praze opravdu málo.

Níže uvedené si vezměte k srdci

Staňte se zodpovědní a pusťte se do recyklování nejen odpadů, ale také elektrospotřebičů a dalších. Příroda se vám odvděčí. Nebuďte sobečtí a udržujte pořádek ve vašem okolí!

Napsal uživatel: admin

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 0 uživatelů, průměrné hodnocení: nehodnoceno.
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.