Nacházíte se v kategorii: Další zajímavé články

Co vám v autoškole neprozradili: Letní pneumatiky

Důležitá součást každého vozidla – pneumatiky. Pokud chcete zvolit správnou, pak si nezapomeňte zjistit její rozměr, klimatické podmínky, užití, výkon, ale také se informujte o ceně.

 

Praktické informace

V období od března do října se povětšinou používají letní pneumatiky. Nemusí to však být pravidlem ,proto jakmile klesne teplota pod 7°C, neměli byste letní pneu používat. Pneumatika by měla tendenci tuhnout a její přilnavost s povrchem vozovky by se snižovala.. Životnost letní pneumatiky je kolem 4 sezón, samozřejmě tomu tak není vždy, závisí na různých okolnostech.

V současnosti je letních pneu celá řada, můžete si vybrat pneumatiky hned od několika výrobců. Vhodné je však, když se podíváte na testy pneumatik, ty vám zaručeně dobře poradí zvolit si tu nejlepší. Nezapomeňte, že pneumatika je důležitá součást vozidla, proto její výběr rozhodně nepodceňte. Pneumatiky testují samotní výrobci, ale také specialisté, díky nimž pak uvidíte výsledky a můžete si zvolit tu správnou.

Ověřené výsledky

Časopis dTes testoval letní pneumatiky rozměru 185/65 R15 a 225/45 R17. Pneumatiky 185/65 R15 mají vyšší podíl na trhu a najdete je na autech nižší střední třidy. Druhé uvedené pneumatiky jsou tzv. nízkoprofilové a používají je zejména lidé se sportovními vozy. Značkové pneumatiky měly v průměru dobré jízdní vlastnosti jak na suché, tak na mokré vozovce, nebyly hlučné a dokonce jejich používáním se nezvyšovala spotřeba pohonných hmot. A jak jsou na tom čínské výrobky? Jsou stále nekvalitní, stejně tak tomu bylo i v posledních letech. Riskujete tím totiž nejen svou bezpečnost, ale také ostatních spolucestujících.

Napsal uživatel: admin

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 0 uživatelů, průměrné hodnocení: nehodnoceno.
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.