Nacházíte se v kategorii: Móda a Styl

Home party

Nemůžeš o víkendech vyrážet po klubech a diskotékách? Nechtějí tě rodiče pustit či máš zrovna kapesné či výplatu „investovanou“ na pár dní dopředu bůhví do čeho.? Buď v klidu. Letošní zima se ponese ve znamení „Home party“.

„Hostitel“ vždy vymyslí příležitost a motiv párty. Promyslí pohoštění, výzdobu a charakter. Můj kamarád Honza pořádal minulý týden black and white party. „Byla to děsná sranda.“ Povídá. „Vyšlo to naprosto dokonale do posledního detailu.“ Nadšeně popisuje svou oslavu.

Všichni museli příjít oblečení do černé nebo bílé, ideálně do kombinace obou barev. „Když jsem večírek plánoval, ani jsem si neuvědomil, že naší mají černo-bílou sedačku v obýváku. Takže když jsem nakonec sklízel obdiv za to, že jsem opravdu myslel na vše – nebyla to zase až tak úplně moje práce…“ s šibalských úsměvem dodává.

Děvčátka pojala popis akce jako výzvu. Přišla nalíčená černo-bílé, vlasy musely být buď havraní nebo blond – v případě jiných barev to vyřešila paruka.

„Abych to zkrátil. Protože nemáme nikdo peněz nazbyt, pilo se černé pivo a bílé víno. K jídlu byly černé klobásky a bílé sýry – na to vše jsme se složili. Já vím, nebylo to bůhví co, ale mi se fakt dobře pobavili už jen tím samotným nápadem a vymýšlením- kdo, v čem a jak dorazí.“ Spokojeně konstatuje Honza.

A o to přesně jde. Nemusíte mít k dispozici majlant, stačí dobrý nápad a pár přátel, kteří mají smysl pro recesi a chtějí zkusit zažít páteční či sobotní večer trochu jinak. A v případě, že peníze pro vás nejsou zase až takovým problémem – je prostor pro realizaci bláznivých nápadů dokonalejší v tom, že můžete motiv dovést k dokonalosti.

„Už druhým rokem bydlím sám a pracuji v jednom velkoobchodě“ vypráví 22letý David. „mý kamarádi jsou na tom obdobně, takže nemusíme řešit nějakou tu kačku. Zrovna včera jsme provedli takový „Home Octoberfest“ – čili domácí slavnost piva.“

David s přáteli nakoupili snad všechny dostupné značky piv v lahvové verzi. Každý ze zúčastněných měl za úkol sehnat si originální půllitrovou sklenku, tak zvaný „krýgl“. Pivo se jen tak popíjelo celý večer, ale nechyběli samozřejmě ani soutěže.

„Ze srandy jsem koupil i takový ty sračky za 4 koruny, pořádně nachladil a nechal chlapy hádat, co je to za značku. Tvrdil jsem ji pak, že je to 12 Plzeň. No fakt to někteří spolkli!! No věřila bys tomu??!!“ podivuje se David. Podávala se ale i piva z ciziny a dražší kousky.

Jako občerstvení se nabízely pochoutky pro pivo stvořené – nakládané hermelíny, utopenci, uzené maso s křenem a okurkami, tvarůžky s cibulí, vepřové řízečky , chléb a pečivo.

A zdaleka nemusí akci doprovázet alkohol. Pakliže vám ještě není osmnáct, nejenže vám to nedovoluje zákon, ale myslím, rozhodně ani rodiče. Například si nemyslím, že by byli nadšení tím, že jejich dvanáctiletá dívenka pořádá v pokojíčku se spolužačkami „October fest“.

Sestře mojí známé je právě dvanáct. A je to celkem „šprtka“, jak ji ve třídě nazývají. Podle mě je to dříč a velice chytrá dívenka- ale můj názor je pro tuto věkovou skupinu směrodatný asi tak, jako pro traktoristu módní diktát této sezóny.

No a tato dívenka jednoho krásného dne dostala pětku z fyziky. Nejdříve jí to bylo velmi líto- bodejď by nebylo-byla to pětka první. Měla také strach z reakce rodičů. Moje známá-její setra- to vyřešila úžasně: uspořádala pro ni právě s pomocí rodičů „oslavu první Martininy pětky“ – a jak rodiče podotkli, tak poslední – jak doufají.

Nejdříve se na nápad netvářili vůbec dobře. Prý se chvíli i rozmýšleli, jestli tu moji kámošku nemají odvést okamžitě na ambulanci na psychiatrické vyšetření. Když ovšem vyslechli, jak moc se jejich dcerunka trápí a má pocit, jakože strašně selhala, přinutili se do této oslavy. S brbláním a nesouhlasným kroucením hlavy taťka statečně vystřihoval pětky z barevného papíru, mamka mazala chlebíčky a dcerunky se „opájely“ rychlými špunty. Nakonec se namazal i táta rychlou slivovicí a rozhodně na to žádný z nich dlouho nezapomene.

Home party se dají inspirovat barvami, příležitostmi (narozeniny, svatby, vánoce…), příhodami (první pusa, orgasmus, první výplata…), inspirovat se můžete i hrou na dvojníky slavných osobností nebo můžete kopírovat kantory či šéfy v práci… – zkrátka – zde záleží především na Vaší fantazii.

I nu – závěrem. Je v celku jedno, zda je vám dvanáct, dvacet či třicet. Zda máte ke korunkám daleko či blízko – zásadní je nápad, vtip a především chuť blbnout a udělat někdy něco trochu postavené na hlavu…

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 0 uživatelů, průměrné hodnocení: nehodnoceno.
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.