Nacházíte se v kategorii: Další zajímavé články

Chcete mít doma více soukromí?

Soukromí je pro člověka velmi důležité. Zkuste si představit, že jste neustále pod něčím drobnohledem a cokoli uděláte, bude o vás jiná osoba vědět. Každý z nás má místo, které je pro něj svatyní, ve které se cítí v naprostém bezpečí. Pro většinu mladých lidí, kteří ještě nemají své vlastní bydlení, je to právě jejich pokoj. Jak vypadá ten váš? Máte ho zařízený přesně podle svého gusta a stěny zdobí plakáty vašich oblíbených idolů, nebo naopak vypadá jako z katalogu IKEA? Ať už je to jakkoliv, hlavní je, že se v něm cítíte útulně a poskytuje vám dostatek soukromí. A nebo snad ne?

 

Pokud se ve vašem pokoji často cítíte divně a připadá vám, že se vás někdo pozoruje, zřejmě byste se měli zamyslet nad některým ze stínících systémů. Zdaleka nejhůře jsou na tom ti z nás, kteří mají pokoje v přízemí a s výhledem na rušnou ulici. Bez rolet či žaluzií je soukromí nereálné. Pakliže máte podobný problém, nejjednodušším řešením jsou právě žaluzie či rolety. Obojí má své specifika a hodí se do jiného interiéru.

 

Naprostou klasikou jsou vnitřní žaluzie, které se vyrábí v mnoha barevných odstínech. dávno neplatí, že si můžete vybrat pouze z bílé a stříbrné. Žaluzie lze sladit na míru zbytku interiéru, takže poslouží nejen jako stínidlo, ale také vkusná dekorace. Žaluzie lze snadno otáčet a regulovat tak intenzitu slunečního záření. Pokud je ve vašem pokoji často ostré sluneční světlo, které vás doslova obtěžuje, můžete s ním velmi lehce zatočit. Rolety mají oproti žaluziím tu výhodu, že do nich lze zakomponovat motorové ovládání, které lze ovládat stisknutím tlačítka na dálkovém ovladači.

 

Žaluzie i rolety regulují teplotu v místnosti a napomáhají k takzvané tepelné pohodě. V zimě nepropouští teplo ven a v létě udržují v pokoji pohodovou teplotu. Je vědecky dokázáno, že efektivita práce je největší, když je teplota v pokoji mezi 20 30 stupni celsia.

 

Vyberete-li si venkovní rolety, zároveň získáte účinnou ochranu před zloději. Součástí rolet je bezpečnostní zarážka, která nedovolí, aby se rolety vytáhly zvenčí. Rolety se hodí do rodinných domů, ale často je můžeme vidět i v činžácích. Jsou poněkud draží, než žaluzie, ale dokáží mnohem lépe stínit interiér. Pokud se často díváte na filmy, určitě oceníte, když si budete moct zatáhnout rolety a přivodit atmosféru kina.

 

si vyberete žaluzie, rolety či jiný stínící systém, vždy budete mít jistotu, že máte doma mnohem více soukromí, než předtím.

Napsal uživatel: admin

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 0 uživatelů, průměrné hodnocení: nehodnoceno.
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.