Nacházíte se v kategorii: Další zajímavé články
admin

Na dovolenou do Turecka

Nemůžete se dočkat, až začnou prázdniny a vyrazíte si sami či s přáteli na vysněnou a hlavně zaslouženou dovolenou? Zkraťte si čas čekáním a přemýšlejte o cílové destinaci už nyní. Pokud vás už omrzela klasická dovolená v Chorvatsku či Itálii, zaleťte se podívat do Turecka. To v současné době patří mezi nejvyhledávanější turistické destinace a má rozhodně co nabídnout. Předsudky odhoďte stranou, ačkoliv je Turecko jediný evropský stát, kde převládá islám, nemusíte se bát o své bezpečí. Turci jsou k turistům velmi vlídní a nabízí pohostinství se vším všudy. Vzhledem k tomu, že se v Turecku nachází celá řada atraktivních míst, bude výběr o to složitější. Mezi ty nejlákavější patří Antalya.

Turecké město Antalya se nachází na pobřeží v pásmu zvaném Turecká riviéra. Sídlí v něm přibližně 1,1 milionu obyvatel a je právem nazýváno centrem tureckého turismu. Pro turisty je atraktivní především díky unikátní kombinaci kulturně historických památek a nádherných písčitých pláží. Na své si tedy přijdou nejen milovníci historie a kultury, ale také plážoví povaleči, kteří se již nemohou dočkat, až budou chytat bronz. Co se pláží týče, jsou velmi udržované a patří k tomu nejlepšímu, co může Turecko nabídnout. Až vás opalování a koupání přestane bavit, vydejte se na průzkum města. Za vidění rozhodně stojí Starý přístav, Flétnový a Useknutý minaret či Hadrianova brána.

 

Říkáte si, že si dovolenou na tak krásné místo nemůžete dovolit? Jistě, že můžete, dovolená 2012 v Turecku vás nevyjde na víc, než v jiných evropských přímořských státech. Říká vám něco dovolená last minute? Díky velmi výhodné nabídce dovolených si můžete zaletět do Turecka za velmi nízkou cenu a užít si dovolenou i přesto, že jste na ni po celý rok nešetřili. Antalya je skutečně správná volba a budete na ni dlouho vzpomínat.

Napsal uživatel: admin

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 0 uživatelů, průměrné hodnocení: nehodnoceno.
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.