Nacházíte se v kategorii: Móda a Styl

Do jakého kabátu já se letos obléknu

Přemýšlíte, zda si nekoupit nový zimní kabát a tomu starému dát sbohem? Dle níže uvedených informací zjistíte, který kabát je ten nejvhodnější.

Každá žena má jiný typ postavy a tudíž se podle toho musíme držet při výběru každého oblečení. Rozdělili jsme kabáty podle střihů tak, aby přesně korespondovaly k typu vaší postavy. V první řadě vezměme v potaz tvar těla, proporce, výšku a váhu. Smyslem je, aby kterákoli postava dostala v zimním kabátě ten správný šmrnc.

Styl obráceného trojúhelníku

Je určen pro ty, které mají široká ramena a úzké boky. Na vaše tělo nejlépe padne kabát klasického střihu. Zvolte si typ bez vycpávek ramen a s páskem v pase, tím zachováte ženskou linii. Určitě se vyhněte volně tkaným materiálům, jelikož ty nedrží správnou formu. Pro menší ženy vybírejte z délek maximálně nad kolena a výš.

#

Čtvercový tvar

Do tohoto stylu spadáte v případě, že máte ramena a boky přibližně v jedné linii. Jestliže shledáte, že vaše postava nejlépe odpovídá tomuto popisu, pak je třeba upřesnit vaši výšku. V případě, že jste menší nebo středně vysoké postavy, pak volte kabát v délce asi do půli stehen nebo těsně ke kolenům. Vyšším ženám naopak velice sluší dlouhé kabáty, klidně až po kotníky ve střihu, který utváří širší ramena.

#

Tvar hruškovitý

Nezoufejte i pro vás máme speciální rady, které z vás udělají neodolatelnou. Volte evropský střih se špičatými klopami nebo širokým límcem. Opticky se vám rozšíří ramena a můžete si vybírat z různých druhů materiálů. Délku opět zvolte podle výšky vaší postavy. Vždy platí: dlouhé kabáty pro vysoké a čím menší výška, tím také kratší kabát.

Jablkovitý tvar

Ten je specifický pro postavu se širokým hrudníkem, zakulacenými zády a kulatějším bříškem. Opticky zeštíhlíte tím, že vyberete kabát, na kterém jsou ve vertikální poloze proužky nebo švy. Ve volbě barvy uvažujte zásadně jen v tmavých odstínech, které vám nějaké to kilo vždy ubere. Kabáty pro tyto ženy by neměly být nijak extra ozdobené. Měly by být spíš hladké bez žádných větších extravagantností. Hlavně se držte pocitu co největšího pohodlí, to znamená žádné těsné obepnutí. Nejlepší dojem udělá, pokud vynecháte vycpávky i pásek. Délku volte spíše kratší.

#

Eliminace některých vad na postavě

Pokud máte dlouhé ruce a nohy a krátké tělo, je nutné vyvážit vaše proporce. Dosáhnete toho evropským stylem kabátu. Ten opticky zvýrazní trup a zredukuje délku nohou. Pásek ponechte ležérně a volně přes boky. Nejlepší délka je zlatá střední cesta.

#

Protiklad, tedy delší trup a krátké nohy

Vyváží se délkou kabátu. Optického prodloužení dosáhnete, pokud zvolíte co nejkratší kabát, nejlépe těsně pod hýždě. Maximálně však jen o pár centimetrů delší, abyste dosáhli razantního efektu. Celý outfit ještě vylepšíte většími podpatky.

Pokud máte souměrnou postavu, pak pro vás váš výběr bude asi nejjednodušší. Můžete volit téměř z jakéhokoli střihu i délky.

Obecně platí, že na drobounké ženy patří jemnější, nenápadné vzory a naopak. Na tyto detaily také dbejte, aby efekt nepůsobil přesně opačným dojmem než bylo vaším záměrem.

Na základě těchto informací vybírejte i doplňky, to již necháme zcela na vás. Někdy příště třeba přijdou na řadu také čepice, šály nebo kabelky, které se ke kabátům nosí převážně jaké módní doplňky. Přejeme hodně štěstí při nákupech.

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 0 uživatelů, průměrné hodnocení: nehodnoceno.
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.