Nacházíte se v kategorii: Móda a Styl
teakový nábytek

Nejvhodnější zahradní nábytek je teakový

Máte zahradu a přemýšlíte, jaký vhodný nábytek si na ni pořídit? Ve vaší rozvaze by měla figurovat také otázka, z jakého materiálu si jej pořídíte. Době, kdy spotřebitelé dávali přednost kovovému či dokonce plastovému nábytku dávno odzvonilo. Důvodů je hned několik a jedním z nich je, že plast je neekologický, navíc často působí laciným dojmem. O kvalitě plastových výrobků a jejich odolnosti a především nosnosti nemluvě. Sice dobře vzdorují povětrnostním vlivům a můžete ho nechat přes zimu venku, ale ve výsledku takový nábytek příliš nevybízí k tomu, abyste na něj na jaře opět usedli. Ani po důkladném omytí původní lesk plastu nevrátíte, přinejmenším jej drhnutím špíny poškrábete.

Kovový nábytek je zase často těžký a navíc na zahradu nejméně vhodný, neboť jeho materiál často podléhá vlivu počasí. Dalším argumentem proti kovu je, že v chladném počasí nepříjemně studí a v horkých letních dnech zase bolestivě pálí.

Jako nejvhodnější materiál pro zahradní nábytek vychází dřevo už vzhledem k dnešnímu akcentu na přírodní původ materiálu a ekologičnosti jeho zpracování. Využitím přírodních materiálů splyne dřevěný zahradní nábytek se zahradou a nestane se v ní rušivým elementem. Při kvalitním zpracování a uživatelské povrchové úpravě může vydržet i na celý život.

Nejvýhodnější volbou je teakový zahradní nábytek. Je sestavován tak, aby manipulace s ním byla co nejsnadnější. Je lehký a přenosný, či složitelný (u skládacích zahradních souprav).
Teak je strom, který roste v tropických pralesích a na plantážích. Má středně tvrdé dřevo, které je velice odolné proti povětrnostním podmínkám. Povrchově se upravuje na dvojí způsob. Buď přírodním olejem nebo mořením. Další jeho nespornou výhodou je jeho snadná povrchová úprava. Stačí jen přetřít vlhkým hadříkem.

A ještě jedna nezanedbatelné výhoda. Při výrobě teakového nábytku se často využívá taktéž recyklačních metod. Je to tedy plně ekologický výrobek.

 

Napsal uživatel: admin

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 0 uživatelů, průměrné hodnocení: nehodnoceno.
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.