Nacházíte se v kategorii: Další zajímavé články

Zásady bezpečného léta II.

Jedním z častých nebezpečí je požívání alkoholu. Čím je člověk mladší, tím hůř se jeho tělo dokáže s alkoholem vyrovnat.

Alkohol je obecně uznáván jako lehká droga. Za prvé se jím dá snadno přiotrávit a za druhé na něm vzniká závislost. Zvlášť mladí lidé nedokážou odhadnout míru alkoholu, která je už neúnosná. Jasně, ze začátku si připadáš uvolněný/á a snadněji se dokážeš pobavit, ale s větším množstvím alkoholu v krvi je těžší ovládat fyzické a psychické stavy.

#

Nejhorší účinky má alkohol na slunci. Tělo se dehydratuje mnohem rychleji, zhoršuje se fyzická kondice, většinou doprovázená silnými bolestmi hlavy. Navíc opilý člověk hůř rozeznává, co pro něj může být nebezpečné. Každý rok se objevují zprávy o mladých lidech, kteří se utopili nebo zranili v důsledku požívání alkoholu, ač sami byli třeba výbornými plavci. Nehledě na to, že do 18ti let alkohol pít nesmíš, protože za sebe nejsi právně zodpovědný/á.

V létě se mnohem snáz navazují nová přátelství a nové vztahy. Ať už na bazéně, na dovolené u příbuzných nebo v cizině u moře. Letní lásky mají své kouzlo právě proto, že spolu můžete trávit víc času během celého dne. Teplé letní večery se dají prožít venku, na rozdíl od zimy, kdy je většina lidí radši u kompu nebo televize. Není divu, že první sexuální kontakty si většina mladých prožije právě v létě. Ať už se svým dlouhodobým miláčkem nebo novým objevem, kterého si potkal/a před týdnem na party u kamaráda. Je jen na tobě, jak daleko necháš celou věc zajít. Nikdo tě nesmí nutit do ničeho, co sám/sama nechceš. Je hloupé dělat něco proti svému zalíbení jen proto, aby si ten druhý neřekl, že nemáš žádné zkušenosti nebo podobně.

#

Pokud už se rozhodneš se svým miláčkem k různým sexuálním praktikám, měli byste se předem dohodnout na určitých pravidlech tak, aby ani jeden z vás nepřišel k jakékoli újmě na zdraví nebo psychice. A jedním z těchto pravidel je ochrana před sexuálně přenosnými chorobami nebo otěhotněním, protože k otěhotnění nemusí dojít jen přímo při pohlavním styku. Na netu je spousta informací, které ti pomůžou se nejlépe rozhodnout, co je pro tebe nejlepší a jak se nejbezpečněji chránit tak, aby si strávil/a zbytek léta v pohodě.

Napsal uživatel: Ivana

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 1 uživatelů, průměrné hodnocení: 5
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.