Nacházíte se v kategorii: Móda a Styl

Biokosmetika, není to už trošku moc?!

Obzvláště dámy stráví alespoň jednou za čas hodinu nebo dvě výletem po drogeriích a parfumeriích. Vybírají si své úlovky, malé i větší pestrobarevné lahvičky. Se zázračným obsahem, samozřejmě.

Jiné zase nejpozději každé tři týdny sahají po katalogu a sepisují sáhodlouhé seznamy „těch vychytávek“, které jim nesmí chybět. Obvyklým měřítkem úspěchu kosmetických přípravků je cena, barva nebo vůně, v nejlepším případě značka.

Občas se setkáme s biokosmetikou, kterou ovšem elegantně obcházíme. Snad někdy příště. Na vyšší kvalitu potravin jsme si ale už zvykly, tak proč se ještě stále mnoho z nás dívá na biokosmetiku s takovým despektem?

Kosmetiku používáme denně. To, že ji nanášíme „pouze“ na sebe ale neznamená, že bychom se neměli zabývat jejím složením. Totiž vše, co naneseme na pokožku, pokožka do jisté míry vstřebá. Tak se látky obsažené v přípravcích dostávají do nižších vrstev kůže, některé až do krevního řečiště. A na této úrovni už stojí za to se zabývat tím, co používáme.

#

Mezi biokosmetikou a kosmetikou je velký rozdíl. Ten tkví ve složení. To bychom ovšem měli alespoň zběžně sledovat. Nemusíme být studovaní chemici na to, abychom poznali, zda se jedná o výrobek tvořený převážně přírodními látkami, nebo jestli chceme koupit produkt petrochemického průmyslu. Tak by se totiž dala nazvat velká část běžně propagované kosmetiky. Naproti tomu biokosmetika je tvořena přírodními látkami, které byly získány přesně stanovenými postupy. To nám zaručuje nejen kvalitu a nezávadnost, ale především účinky, které běžná kosmetika přinést nemůže. Díky tomu řada jinak běžných alergenů obsažených v kosmetice reakce nevyvolává. Komplexy látek mohou působit v celé své šíři na naše tělo i mysl.

Biokosmetika je často o něco dražší než kosmetika běžná. To může být prvním a posledním impulzem, proč se jí vyhnout. Důvod je to ale doslova krátkozraký. Přesvědčit o významu biokosmetiky by mohly pádné agrumenty podložené vědeckými poznatky i tradicí. A kde nepomůže ani to, nastoupí zkušenosti s kvalitní biokosmetikou.

Někdy se i vyplatí domácí výroba, lépe řečeno domácí použití. Byliny, oleje a další přírodní ingredience nepůsobí jen na naše smysly, ale především rozmazlí naše tělo. A za mnoho let to velmi oceníme.

 

Napsal uživatel: prychtarova

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 2 uživatelů, průměrné hodnocení: 1.5
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.