Nacházíte se v kategorii: Další zajímavé články

Léto láká na festivaly

S končícím jarem a začínajícím létem je tu opět festivalová sezóna. Některé festivaly už jsou za námi (Slavkov fest, Votvírák, Jam Rock), ty nevětší letní festivaly však ještě stále teprve čekají na své zahájení.

Na co se letos mohou návštěvníci těšit? Letní festivaly budou opět brázdit tradiční české festivalové kapely jako jsou Vypsaná fixa, Wohnout, UDG, Tata bojs a další.

Nebudou však chybět ani zvučná zahraniční jména: Tento víkend se uskuteční Anděly několikrát oceněný festival Colours of Ostrava. Z USA dorazí do Ostravy David Byrne, z Velké Británie Morcheeba. Na festivalu však nebude jen hudba – těšit se můžete také na zajímavé besedy, představení mladých kapel, divadelní scénu, kinokavárnu filmů nebo program v klubech ve proslulé ostravské Stodolní ulici.

#

Tentýž víkend čeká rockery ve Vizovicích tradiční Masters of Rock s náloží zvučných metalových a hardrockových jmen. Headlinerem jsou pro letošek finští Nightwish.

Na letní festivaly se můžete těšit také v malých obcích – v Hrachovci u Valašského Meziříčí, nebo na Malé Skále nedaleko Jablonce nad Nisou. Do Hrachovce, jak už název napovídá, se přijeďte podívat na 16. ročník festivalu Hrachovka, ve stejný den, 24. 7., pak na Benátskou noc na Malé Skále.

Pokud dáváte přednost menším jednodenním festivalům, mezi nejkouzelnější letní festivaly patří České hrady na Kunětické hoře, Točníku, Bezdězu, Švihově či Rožmberku nad Vltavou. Vystoupí zde Bratři Ebenové, Niceland, Skyline, Chinaski, Wohnouti, Fixa a další. Na Moravě se pak nedaleko hradu Šternberk koná první srpnovou sobotu letní festival Šternberský kopec mimo jiné s kapelami MIG 21 a Kryštof.

A co na takový letní festival s sebou? Určitě nezapomeňte na pořádné boty a pláštěnku, počasí začíná být nevyzpytatelné. Nenechejte doma ale ani sluneční brýle nebo něco na hlavu, raději i včetně prášků. Naopak je zbytečné vozit s sebou plno jídla – do festivalového parku vás s větší PET láhví ani s jídlem nepustí a vše si můžete naopak koupit na místě – včetně různých pokrmů – masových směsí, některé festivaly nabízí i ovoce a zeleninu. Domluvte se také s někým na spaní ve stanu, abyste nakonec nezjistili, že nemáte na letním festivale, kam složit hlavu. Před odjezdem nabijte telefon, baterky do foťáku a energii a hurá na letní festival!

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 0 uživatelů, průměrné hodnocení: nehodnoceno.
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.