Nacházíte se v kategorii: Móda a Styl

Bundy a kabáty

Nadchází čas vánoční a to znamená kromě vyzdobených výloh a předvánoční honičky za dárky i sníh, plískanice a mráz. Opět na sebe začneme navlékat vrstvy prádla, v marné snaze, zabránit neodbytnému mrazíku proniknout nám na kůži. Většinou prohráváme, on se nějakým záhadným způsobem, vždy přes naše vrstvy ošacení dostane tam , kam chce a štípe a štípe.

S tímto problémem se potýkaly i v pravěku a jak je vidět, přenechali ho i nám. Pravda, měli to poměrně těžší ve výběru materiálu, tenkrát moc možností neměli. Navzdory tomu, přežily, důkazem toho je naše existence.

Přenesme se do dob nám známějším a elegantnějším, než byla kůže z veverky. V časech první republiky byly vzorem elegance filmové hvězdy a i když šily u majitelek tehdejších módních salónů, jako byly Podolská, nebo Vlková, museli mít s mrazem své zkušenosti.

#bundabunda

Protože bylo moderní pěstovat i zimní sporty, nebo lovy volily se praktické a kvalitní materiály, osvědčené skotské vlněné tkaniny a manšestr. S materiálem se tak k nám dostávají i anglická označení, Známý plášť trenchcoat, nebo teplý ulster. Pro svou jednoduchost a účelnost byly velice oblíbené a rozšířené kombinézy – overally.

My nemusíme do salónu, vybrat si můžeme pohodlně v každém, slušně zásobeném obchodě. Balónové střihy kabátků 60. let se vracejí.

#kabátekkabátek

A pletené kabáty z vlny a kašmíru vypadají také pěkně. Kožichy tu byly, jsou a budou, jsou symbolem bohatství, jen těm pravým už se raději vyhýbáme. Netřeba chodit v kožichu celá, stačí mít ho jen okolo krku, nebo na rukávu. Vysoké a štíhlé dívky vyniknou v pánských stylech.

Letošní móda určila pro tuto zimu vzor skotskou kostku a šachovnici, dále pastelové barvy, také se volí jednořadové zapínání, délka není zas až tak přesně určena, odvodíme ji spíše od výšky a tvaru naši postavy.

Pokud dáváte přednost bundě, tak v dlouhé budete odolávat mrazu lépe. Módní trend se drží stříbrné barvy, ale klasická černá a bílá je stále in.

#kabátkabát
 

Nezdržujete – li se na mrazech příliš dlouhou dobu, budete šik v lesklé vypasované bundičce do pasu. A barvy? Zkuste černou, čokoládově hnědou, žlutou, ale také fialovou, nebo růžovou.

Ale ať už se budeme krčit v čemkoliv, budeme toužebně očekávat první závan jarního větříku asi všichni.

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 0 uživatelů, průměrné hodnocení: nehodnoceno.
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.