Nacházíte se v kategorii: Výzkumy

Flirtování na internetu Ti může pomoci získat sebevědomí

Zdá se Ti, že trávíš příliš času na online seznamkách místo abys získával/a zkušenosti v „reálném“ světě? Podle nedávné studie to ale vůbec nemusí být ztráta času.

Na Univerzitě v Manitobě provedli nedávno výzkum, který sledoval, jaký vliv mají internetové vztahy na postoje a chování žen. Výzkum byl zaměřen na 27 žen z celé Kanady ve věku 30 - 60. A závěry jsou vesměs pozitivní, internetové seznamky a chaty jsou údajně důležitým společenským nástrojem, který pomáhá ženám uvědomit si a utvářet jejich sexuální potřeby, osobnost i zkušenosti.

Pro většinu sledovaných žen byl internet hlavním místem, kde se seznamovaly a flirtovaly s muži. Právě na internetu byly tyto ženy mnohem oblíbenější než offline, což jim výrazně zvýšilo sebevědomí. Ačkoliv se povaha těchto žen nezměnila zásadně - tyto ženy i nadále čekají, až je muži osloví, a nechtějí platit za zprostředkování schůzky - jsou nyní na „reálných schůzkách“ mnohem jistější a spíše dokáží projevit své sexuální touhy.

Dříve se většina studií zaměřovala pouze na negativní aspekty „randění online“. Mezi ty bohužel i nadále patří zejména fakt, že na netu si může kdokoliv cokoliv vymyslet. Přesto dle výše uvedené studie může i internetové randění pomoci nesmělým ženám a pravděpodobně nejen ženám. Zda online randění pomáhá i mužům se dozvíme za několik let. Plánuje se totiž mnohem rozsáhlejší výzkum, který bude zaměřen na muže i ženy. Takže, ať už jsi kluk nebo holka a na „reálné“ schůzce se cítíš nejistě, zkus si trochu zvýšit sebevědomí na internetových chatech a seznamkách. Ale nesmíš potom zapomenout občas vyrazit mezi opravdové lidi:)

Napsal uživatel: teenmag

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 4 uživatelů, průměrné hodnocení: 3.8
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.
PFS, 20. 10. 2010, 20:24:30-10zajimave ALEje to velice zajímavé ale když to vezmu "lehce" tak neni toto web hlavně pro mládež? píše se tu o výzkumu žen od 30-60 let? :D