Nacházíte se v kategorii: Móda a Styl

Bojíte se tetování?

Snad každé mladé tělo se dnes může pochlubit alespoň malou kérkou. Ti, kteří této módě zcela propadly se mohou pochlubit vzory daleko složitějšími a většími. Udivují často své okolí, ale o to jde. Jenže teď zcela otevřeně a upřímně, bude k obdivu i za čas, až kůže ztratí svou pevnost a elasticitu, začne uvadat, vytvoří se první vrásky a bude jich čím dál víc? Nic si nenamlouvejme, čeká to každého, potom nám dnes tak krásné obrázky moc parády nenadělají. Nemám v úmyslu od tetování odrazovat, nakonec plastičtí chirurgové dokáží zázraky a za pár let možná udrží pokožku vypnutou dlouhá léta. Chci jen upozornit na další způsob tetáže, který je možná trochu opomíjen a to je tetování hennou.

Má své výhody, je především bezbolestná, ale hlavní výhodu vidím v možnostech obměny. Klasické tetování je prakticky trvalé. Jedná se vlastně spíš o malbu a jak se kůže postupně odlupuje, malba bledne a po vymizení je opět připravena na nový vzor. Takže můžeme podle libosti obrázky, nebo ornamenty měnit a každých pár týdnů máme možnost oslnit něčím novým a neokoukaným.

Henna má velmi dlouhou tradici, Její pozůstatky se našli i na mumiích faraónů a krásné, umělecky zdobené ruce i chodidla indických žen, jsou všeobecně známá. Kresby hennou mají také mystický význam, údajně zapuzují zlo a přináší štěstí. Henna je produkt výhradně rostlinného původu, má protibakteriální a protiplísňové účinky, což se možná moc neví, takže je přijatelná i z lékařského hlediska.

#henna na kotníkuhenna na kotníku

Často se s tímto tetováním lidé vracejí z dovolených, tam se tyto služby nabízejí takřka na každém rohu a také se do ní přidávají látky, které prodlužují dobu trvání, to sebou ale nese určité riziko. Buď kožní potíže, nebo nepříjemné reakce pokud jste alergik. Je lepší podstoupit tetování častěji a bez rizika, protože pokud je přírodní, je zcela bezpečná. 

Šikovný tatér dokáže na kůži namalovat skutečně nádherné vzory a ornamenty. Doba trvání se odvíjí také od typu pleti a záleží i na místě, kam je kresba aplikována. Déle vydrží například nad kotníčkem, tam se kůže tolik nemastí.

Henna jako barva na vlasy má posilující účinky a vlasům dává vysoký lesk. Dokonce je k dostání i jako tužka na zvýraznění rtů, nebo očí. Výrobků je na trhu daleko víc a mají ta nejlepší doporučení.

#

Kdo má nějakou zkušenost s tímto výrobkem, pochlubte se, možná má ještě další uplatnění, o kterém zatím nevíme.

 Ale co je podstatné a možná to nejdůležitější, že k výzkumu nebylo třeba týrat zvířátka a za produkty, ať jsou jakékoliv, se moc přimlouvám. Tak děcka, ať se líbíme!

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 2 uživatelů, průměrné hodnocení: 3.5
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.
nitram1234, 27. 04. 2009, 21:41:30+10gigantická hrubka kned v úvodu.... Chtělo by to nějakou korekci před tím, než článek "vyjde do éteru", protože v celém článku jsou 4 chyby - chybí tam 3 čárky a jedna hrubka, jak jsem již napsal výše...