Nacházíte se v kategorii: Móda a Styl

Vlasy a co s nimi?

Každý rok nám paní móda diktuje svá pravidla a požadavky nejen co se týká oblečení a líčení, ale nabízí, co vytvořit z porostu na našich hlavičkách.

Neznám ve své blízkosti nikoho, kdo by byl se svými vlasy spokojen, kdo má vlasy rovné, touží po vlnách a naopak. Naštěstí se dnes nemusíme spokojit s tím, co nám nadělila příroda, ale sami se pokusit napravit to, co nám bylo, dle našeho mínění odepřeno. Dnešní možnosti dovolují v krátké době vlasy nejen prodloužit, ale díky různým žehličkám vlásky zvlnit, nebo naopak, narovnat. Jak je komu libo.

Na rok 2009 se totiž fantazii žádné meze nekladou a to jak v typu účesu, tak i v barevných kombinací. Uplatní se vlasy dlouhé, krátké, rovné, nebo romantické vlny, klukovsky střapaté, či decentně uhlazené.

Přečti si také

BLONDÝNA VS. BRUNETA

Panovala kdysi představa, že jen z delších vlasů, lze vytvářet víc typů účesů. No, kdysi to možná byla pravda, ale už dávno to neplatí, dnes i krátký sestřih nabízí desítky variant. Ještě nedávno by chlapce, či dívku čekali velké problémy, pokud by se na veřejnosti ukázaly s vícebarevnými vlasy, ani se tomu nechce věřit. Naštěstí je to minulost. Dnes jsou velice moderní různé rozcuchy, ale vyžadují stálou péči. Bez gelu, či tužidla se zkrátka neobejdete. Pokud máte zálibu v ofinách, volte spíše ty šikmo střižené. Krátké vlasy také zvýrazní vaše krásné oči. Dobrou službu svým vlasům prokážete vhodným promelírováním, nebo barevnými variacemi. Pokaždé budete jiná a zajímavější. Ovšem nutno dodat, že krátké vlasy sluší spíše postavičkám štíhlejším.

#krátký střihkrátký střih

I s delšími vlasy máte možnost experimentovat, nejen že se dají různě splétat, můžeme je sestříhat nejen v bočních partiích, volit různé tvary ofin, ať už rovné, sestříhané, nebo ty moderní, šikmé. Velký prostor je tu pro vytváření různých vln, loken a kudrlinek. Svátečnější účesy z dlouhých, nebo polodlouhých vlasů, dovolují kreace s různými ozdobnými doplňky, jako květiny, peříčka a jiné. Nebojte se kombinovat barvy, melíry , ať už zvolíte zářivou blond, namodralou čerň, nebo budete chtít zářit jako duha, vše je dovoleno. Chce to ale jistý cit pro sladěnost a cit pro barvy.

Že to bez patřičné hygieny a péče nejde, netřeba dodávat. S roztřepenými vlasy a nezdravou pokožkou nikdy kvalitní účes nevytvoříme. Vlasy bezpodmínečně potřebují svou výživu a péči, v nadcházejících měsících to bude platit dvojnásob. Čekají nás plískanice, deště, sníh a mráz a pro vlasy to bude zatěžkávací období, musíme se jim věnovat s dvojnásobnou péčí. Výkyvy počasí, které máme před sebou, jim škodí víc, než by jste si myslely. Rozhodně se nevyplatí šetřit a dopřát jim kvalitní šampon, určený pro tyto povětrnostní a drsné podmínky. Tím to samozřejmě nekončí, je nutné použít ještě další přípravky, kondicionér, balzám, lak apod. Ale pozor, co vyhovuje mé kamarádce, nemusí vyhovovat mě, nevyplatí se dávat na rady laiků, ale vždy si nechat poradit od odborníka, nejlépe od svého kadeřníka, který už zná naše vlasy a určitě doporučí tu nejvhodnější vlasovou kosmetiku.

Každý jedinec má jinou kvalitu a sílu vlasu. Mějme na paměti, že krásné vlasy byly, jsou a budou symbolem svůdnosti a smyslnosti, to platilo a platit bude. A ještě něco na závěr – krásné je jen to, co je zároveň i zdravé.

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 1 uživatelů, průměrné hodnocení: 3
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.