Nacházíte se v kategorii: Sex a vztahy

Láska

Láska. Co je vlastně láska? Jen pouhé slovo nebo všemocné city, které když máme jsme úplně jiní, a které když nemáme, nejsme to my?

Pro někoho pouze chemie, pro jiné důvod proč žít. Každý člověk, který byl alespoň jednou zamilovaný určitě řekne, že ho láska nějak změnila. Člověk, se kterým tenhle vztah prožíval ho změnil a samotné slovo láska, tedy vše co k ní patří také.

Láska má více podob - už od dětství je tady láska mateřská, rodičovská, láska partnerská. Láska je první,je druhá, je největší na světě, je největší v životě, na první pohled, máme mnoho podob lásky. Některé souvisí až s posedlostí určitého člověka. .

Kvůli lásce lidé umírali,umírají a budou umírat celá staletí, dokonce i tisíce let. Stojí to za to? Myslím že ano. Je určitě lepší umřít kvůli lásce než kvůli a na nějakou nemoc. Láska je mocná čarodějka. Umí lidi rozesmát, ale i rozesmutnit, povzbudit, ale i znechutit. Láska dovede všechno na světě. Jak se říká, v lásce a válce se může vše. Nebudu lásku rozebírat z žádného lékařského či jiného hlediska podle odborníků, ale ze strany mé, jak já to beru a cítím.

Láska je vše na světě, to nejdůležitější co můžeme dát a získat, jak už bylo řečeno v mnoha filmech, básních, knihách, prostě ve všem co jen může lásku a lidské city zobrazit. Je to nejnádhernější cit, který můžeme za život poznat. Samozřejmě máme mnoho důležitých dalších věcí na světě a v životě jako zdraví a práce, možní i bohatství a moc a sláva a majetek, z čehož bych řekla že ty dvě první věci jsou opravdu důležité, zbytek ani ne, přesto láska je to, co k životu potřebujeme a bez čeho bychom nebyli šťastní. Kdo v životě nepozná lásku, jako by ani nebyl.

Láska je krutá, ubližuje lidem a zraňuje je, pak se zase musí začít od začátku a všechno ostatní často se nám zdá malicherné a na nic, když nemáme lásku, nemáme pro co žít, je nám smutno, jsme osamělí, snad ani nechceme žít. Jakmile ale lásku máme, cítíme se den ode dne veselejší, nadšenější vším, i když kdybychom lásku neměli, připadaly by nám tyhle věci nevyřešitelné, s láskou tyhle věci vyřešit jdou a někdy i úplně snadno.

V dnešním světě se na lásku už celkem pozapomíná, lidé se ženou jen za svými úspěchy v práci, chtějí spoustu peněz, majetku, moci apod.věcí. Pro dost lidí je tohle vše důležité, ale na co to vše mít, když stejně budeme nešťastní, protože nám bude něco chybět. To něco je velký cit, který si nemůžeme nechat ujít, je to nadpozemský cit, krásný jako růže, i ta ovšem má trny, jak víme. Přesto se to vyplatí lásku poznat.

Na lásku bychom neměli zapomínat ani pozapomenout, je to něco nádherného co nás může potkat jednou, dvakrát či víckrát, ale pravá láska je jen jedna za život a měli bychom si jí vážit.

 

 

Napsal uživatel: Zuzka

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 1 uživatelů, průměrné hodnocení: 4
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.