Nacházíte se v kategorii: Povídky

Záblesk minulosti - Prolog

Pevně ji svíral v náručí. Sice to nebylo poprvé, co měl strach, ale tenhle strach byl nejsilnější ze všech, které kdy měl. Byl to strach z toho, že ji možná ztratí. Byl čím dál vystresovanějšía to nejen kvůli tomu, že se dívka, kterou tolik miloval, chvíli co chvíli rozkašlala dávivým kašlem, který byl čím dál horší. Byla schoulená ve čtverečkované larise a v tuhle chvíli už mu ani zdaleka nepřipomínala tu věčně usměvavou a vysmátou holku, kterou před rokem poznal. Zdála se mu strašně křehká, chtěl ji mít co nejblíž u sebe a tisknout ji v náručí, ale bál se, aby se nerolomila jako sklo, či porcelán, který mu připomínala. Nemohl si pomoci, ale stále se mu vybavovala ta hrozivá scéna.

On a jeho dívka jednou v taxíku po dni společn stráveném na koupališti. Jsou šťastní, že jsou spolu, usmívají se, objímají se, a užívají si cestu domů. On se jí zeptá: "Víš, kdo jsou nejšťastnější lidi na světě?" "No přece my," odpoví mu dívka s pocitem, že opravdu neexistuje nikdo šťastnější, než oni dva. Najednou auto vjíždí do prudké zatáčky, která ale v létě není moc nebezpečná, protože se nemůžete sklouznout po ledu. Když už jsou skoro v rovině, najednou se jim do cesty vřítí malá srna. Řidič taxi strhne volant doleva, což ovšem neměl dělat, protože vlevo je příkrý sráz. Auto se několikrát otočí, než se zastaví o mohutný topol. Auto se naštěstí nezastavilo vzhůru nohama a všichni zůstali při vědomí. On a řidič se dostanou z auta bleskově, ale dívka má problémy dostat se ven, protože sedí na staně auta, která je přivrácená ke stromu. On k jí rychle pomůže a když vidí, že sotva dýchá kvůli kašli, uchopí ji do náručí. Všichni zase vyjdou na kopec. Kde si chtějí stopnout auto na pomoc. Celých deset minut projíždějí kolem auta jakoby nic, až jendou jedno zastaví. Je to červená felicia, trochu starší, ale svůj účel, to znameá cestu do nemocnice, ještě zvládne.

Dávka se zase rozkašlala a to ho vrátilo zpět do reality. Připadalo mu, že tenhle záchvat kašle trvá až neobvykle dlouho. Jeho strach z toho, že ji ztratí tlumilo pouze to, že asi 40ceti letá řidičkaf felicie už volala do nemocnice, že tam přijedou. Aby jim lépe utekl čas, začal jí vyprávět všechny pěkné příhody, které spolu zažili. Normálně by ji jen utěšoval nebo by byl potichu, ale v jejích očích viděl, že už to vzdala, a tak jí chtěl zvednout náladu. ONa totiž jen tak něco nevzdává, takže mu bylo jasné, že je to opravdu vážné. Když jí vyprávěl o jejich prvním setkání, v duchu proklínal tu jindy neškodnou srnku, která zavinila jejich auto nehodu. Připadalo mu jako věčnost, než koněčně parkovali před budovou nemocnice. Když jí nesl dovnitř, řekl jí: "Když to nevzdáš, všechno zase bude dobrý. Já vím, že jsi přesvědčená o tom, že-" do očí mu vhrkli slzy a oči dívky už také nebyly zdaleka suché. "-ale slib mi, že mě tu nenecháš a vrátíš se sem za mnou." Dívka mu neodpovídala, jen se mu upřeně dívala do očí. Vešli do nemocniční haly, kde dívku začali okamžitě nakládat na pojízdné lůžko. Ona se mu ale ještě pořád upřeně dívala do očí, měla je na něm totiž nejradši, měly barvu čokolády a když se do nich člověk jednou ponořil, zažíval fascinující pocit. Když už jí měli naloženou a už skoro odjížděli, stiskla ještě jeho ruku a sotva slyšitelně zašepta: "Slibuju." Pak už jen viděl, jak se za ní, a další hromadou doktorů, zavřeli dveře na operační sál.

----------------------------- Měl po těle spoustu šrámů, které mu museli čistit kysličníkem, ale tu bolest ani nevnímal, protože dokázal pořád myslet jen na ni. Když byl zcela oštřený, sedl di na lavičku před nemocničním sálem a díval se neznámo kam.

----------------------------- Už ani nevěděl, jak dlouho tupě zíral do zdi. Přišlo mu to jao věčnost. Ruce měl ztuhlé a nohy už mu zdřevěněly, ale on stále čekal. Čekal, až mu Bůh konečně pomůže a zachrání jeho dívku. Najendou se otevřely dveře operačního sálu a ze dvěří vyšel doktor. Jediný jeho pohled mluvil za vše: Už nikdy nespatří du půvabnou černovlásku, díky níž poznal lásku.

 

Napsal uživatel: Kerolajn

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 2 uživatelů, průměrné hodnocení: 4.5
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.