Nacházíte se v kategorii: Výzkumy

U krásných rodičů je větší pravděpodobnost, že se jim narodí holčička

Podle výzkumu, který byl uveřejněn v časopise Journal of Theoretical Biology, je u velmi atraktivních rodičů o 26 % nižší pravděpodobnost, že se jim narodí syn.

Jednou z dědičných vlastností, která zvyšuje pravděpodobnost, že se narodí dcera, je fyzická krása. Proto se předpokládá, že fyzicky atraktivním rodičům se spíše narodí dcera. Navíc v případě, že fyzicky atraktivní rodiče mají více dcer a fyzická krása je dědičná, by se v průběhu evoluční historie ženy měly postupně stát více fyzicky atraktivní než muži.

Výzkumy obě tyto hypotézy potvrzují: v USA, kde byl výzkum proveden je v populaci podstatně více atraktivních žen než mužů a u velmi atraktivních rodičů je vyšší pravděpodobnost, že se jim narodí dcera. Výzkumu se zúčastnilo více než 20 000 osob z USA a byly do něj zahrnuty pouze prvorozené děti. A jak byla krása hodnocena? - podle výšky, váhy a domnělého věku. Jako příklad platnosti této hypotézy bývá uváděn hollywoodský pár Pitt, Jolie a jejich dcera Shiloh.

Také jsi z této studie na rozpacích? Krásných žen je v populaci určitě více než mužů, ale co s těmi dcerami? Krása je subjektivní ukazatel a výška, váha a věk nejsou pro její určení nejdůležitější. Proto je třeba brát tento výzkum a i většinu ostatních s rezervou. Pokud jsi atraktivní a chceš syna, nemusíš si hned hledat neatraktivního partnera, 26% pravděpodobnost není tak velká a hlavně - výzkum byl prováděn jen na prvorozených.

Napsal uživatel: teenmag

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 4 uživatelů, průměrné hodnocení: 4
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.
PFS, 20. 10. 2010, 20:18:200co?:Da kdo to jako hodnotil? :D
Goffy, 30. 05. 2009, 22:46:53-10A jak se rozhodne...Kdo je krásný a kdo ne? To má příroda nějaký zápisníček, kde má určeno kdo je atraktivní? xD Blbost...
BellC, 12. 04. 2009, 23:48:120????a jak se pozná krása???? XD