Nacházíte se v kategorii: Povídky

Povídání s rybami...

Zkoušeli jste si někdy povídat s rybou? Že je to nesmysl, protože ryba nemluví a navíc byste se za ní museli potopit až někam na dno zeleného rybníka, kde byste ovšem nemohli mluvit ani vy sami? Ale no tak, můžete to třeba zkusit s nějakým tím vypaseným kapříkem o Vánocích ve vaně. Možná, že je trošku morbidní a šílené pokoušet se diskutovat s někým, koho budete mít nejspíš druhý den naservírovaného na štědrovečerním svátečním talíři a kdo je navíc, jak všichni víme, němý.

Pořád to ale nebude dost šílené na to, aby se to vyrovnalo mojí bláhové myšlence, že když poprosím, ano poprosím (tohle slovíčko musím zdůraznit, protože o mě je známo, že moc často neprosím), tak mi ta mužská část mých spolužáků vyplní anketu a já si pak budu moct napsat článek…

Jenomže… bohužel se zase jednou ukázalo, že to, že si něco vymyslíme, ještě neznamená, že se nám to povede zrealizovat. Bláhově jsem rozdala připravené papíry a čekala na odpovědi. No schválně, zkuste si tipnou, kolika odpovědí jsem se dočkala… dlouhá pauza pro trošku napínavosti…„jedné“. Ze spousty mých spolužáků se jen jeden jediný obtěžoval mi na anketní otázku odpovědět. Dodatečně mu děkuju. Ti ostatní… no co na to říct? Paradoxně jsou to ti samí lidé, co se čas od času vztekají, že nikoho názor nás mladých nezajímá a že nás neberou vážně. Ale když jsem se jich teď na jejich názor zeptala, mlčeli všichni svorně, přesně jako ty rybky v rybníce a k odpovědi se neměl nikdo. I přes moje přesvědčování a prosby odmítli a mě nechali, jen ať se pěkně vymáchám v tom, do čeho jsem se sama namočila.

Takže si vyvodíme dvě ponaučení? Když něco moc chceš, nejlepší je spolehnou se především sám na sebe a to druhé: Ten kdo svoje názory rozhlašuje nejhlasitěji, když není tázán, nejčastěji ani nemukne, když se ho opravdu na jeho mínění zeptáte.

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 0 uživatelů, průměrné hodnocení: nehodnoceno.
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.