Nacházíte se v kategorii: Další zajímavé články

Upírský fenomén Stephenie Meyerové

V republice existuje snad už jen málo lidí, kteří by neslyšeli o nejúspěšnějším filmu poslední doby - Stmívání.

Příběh, který je založen na lásce upíra a smrtelnice pochází z pera pětatřicetileté matky tří synů Stephenie Meyerové. Napsat příběh s touto tématikou napadlo Meyerovou v roce 2003, když k ní tento motiv přišel ve snu. Po třech měsících hotový román nabídla nakladatelství a v roce 2005 byl vydán první díl s názvem Stmívání (Twilight). V prvním dílu autorka popisuje, jak se sedmnáctiletá Isabella Swanová, která si přeje být oslovována Bella, přistěhuje ze slunečného Phoenixu za otcem do deštivého Forks. Ve škole potká rodinu nadpozemsky krásných lidí, kteří se ale s nikým nebaví - Cullenovi. O nějaký čas později se dozví, že Edward je upír, žíznící po její krvi. Nehodlá se ho však za žádnou cenu vzdát.


Druhý díl ságy Nový měsíc (New moon) vyšel v České republice v roce 2006. V tomto díle Stephenie Edwarda a Bellu od sebe odloučí. Když se Edward dozví, že Bella se měla údajně zabít skokem z útesu, odjede do Itálie prosit nejmocnější upírskou rodinu o smrt.

Zatmění (Eclipse) mělo původně ukončit celou trilogii. Protože ale knížky byly úspěšné, Meyerová se rozhodla napsat ještě další díl. Zatmění popisuje problémy Belly s láskou k upírovi Edwardovi i vlkodlaku Jacobovi. K tomu všemu jí ještě jde po krku upírka Victoria.

Zatím posledním dílem, který v ČR vyjde v průběhu března je Rozbřesk (Breaking down). Knížka je dělená na tři části - první vypráví Bella. Provdala se za Edwarda a zjistila, že s ním čeká dítě. Poloupíra. Druhou část vypráví vlkodlak Jacob. Popisuje problémy ve svojí smečce i to, jak Bellu její dítě postupně zabíjí. Třetí část vypráví opět Bella. Narodila se jí dcera Renesmee. Právě tu teď musí zachránit před nebezpečím ze strany ostatních upírů.

V USA právě probíhá natáčení druhého dílu "Twilight ságy." Do kin by se tento film měl dostat na konci letošního roku.


První díl ságy Twilight před nedávnem rozpoutal po světě upíří mánii.

image
Nový měsíc se právě natáčí.
image
Čtvrtý díl Rozbřesk se na pultech knihkupectví objeví v průběhu března.

 

Napsal uživatel: Sabinne

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 2 uživatelů, průměrné hodnocení: 3
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.
SKYPYNKA, 29. 04. 2009, 16:39:03+10nejlepšívšechny 4 knížky mám miluju ten příběh o pravé lásce utrpení a věčném životě upírů bella a edward je právem něco nepopsatelného ....škoda jen že tohle se může dít jen v knížkách ..ikdyž třeba ano?co já vím :) jednoduše bez Twilight už neumím žít :) a film je taky moc dobrý ale ne tak jako knížka :)
she_devil, 22. 03. 2009, 18:01:050:)miluju upíry hihi :)