Nacházíte se v kategorii: Další zajímavé články

Objevujte svět od svého počítače!

Nedávno jsem při mé obvyklé obchůzce na internetu opět jednou po čase zavítal
na googlovské mapy. Už jsem si celkem zvyknul na to, že vždy něčím novým překvapí. Jejich další „vychytávka“ mě ale velmi zaujala. Můžeme totiž přepnout mapu do módu ulic, pokud je to v místě, které právě sledujeme, dostupné. Jedním kliknutím se pak stáváme součástí mapy. Můžeme se pohybovat šipkami po ulici a přitom se otáčet do všech směrů.

Výhodou tohoto zobrazení od satelitních nebo leteckých snímků je, že nekoukáte na vaše místo jako z letadla, ale přímo se v něm nacházíte. Prohlížíte si tedy krajinu, která se nachází kolem vás. Vezměme například, že bychom si chtěli prohlédnout nějakou budovu. Když bychom ji zaměřili v původním leteckém zobrazení, mohli bychom si prohlédnout nanejvýš její střechu. Nyní si ovšem vyhledáme ulici, v které se nalézá, přepneme do módu ulic
a pohlédneme na naší budovu stejně tak, jako bychom se postavili do zvolené ulice a obrátili se k ní. Doslova si můžeme prohlédnout její fasádu. Nyní už záleží jen, jak se natočíme. Můžeme si prohlédnout ulici, v které se nalézá. Často jsou na fotce zachyceni i nějací lidé a auta. Otáčení je tak dokonalé, že můžeme vzhlédnout i k nebi a prohlédnout si oblohu.

 

Funkce je zatím dostupná na převážně na mapách USA, Austrálie a Japonska. V Evropě si takto můžete prohlédnout především francouzské ulice a některá místa ve Španělsku a Itálii. Česká republika ani žádné okolní země střední Evropy tam zatím bohužel nejsou. Myslím ale, že je to pouze otázkou času, než si takto budeme moci prohlédnout i náš domov :-) . A co říkáte vy na to, že si lidé mohou prohlížet prakticky veškerá místa na této planetě, vezmeme-li v potaz také satelitní a letecké snímky?

 

Google Earth

Když už mluvíme o mapách na Googlu, samozřejmě nesmíme také opomenout známý program Google Earth. Pro ty, co ještě neznají, jedná se o aplikaci, díky níž můžete lehce brouzdat po googlovských mapách.

 

Program zobrazuje záběry všech koutů světa – a to doslova, jelikož můžete přepnout
na zobrazení Obloha a zkoumat také vesmír. Můžete také sdílet vaše fotky z různých míst
a prohlížet fotky ostatních. Užitečná věc je také zobrazení členitosti terénu. U významných staveb a míst si můžete zobrazit popisky, takže se i něco přiučíte.

 

Hráče určitě zaujme letecký simulátor. S ním pak můžete zábavně prozkoumávat různá zákoutí, hladce se proletět se nad Prahou, nebo jenom rychle přeletět Sněžku :-) .

 

 

 

 

 

 

Napsal uživatel: Dany

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 1 uživatelů, průměrné hodnocení: 3
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.