Nacházíte se v kategorii: Móda a Styl

Akty, blondýny a jiné terapie

Jednoho dne můj přítel (říkejme mu Emil:-) ), můj Emil zvedl hlavu od notebooku. Kromě toho, že to bylo jeho asi největší cvičení za ten den, navíc ještě prohlásil:

" Tedy, co ty ženské blbnou? Teď se s tím úplně roztrhl pytel a každá nanynka, co má pocit, že je jen trochu hezká, musí nafotit akty. A ještě to dá příteli na narozeniny nebo Vánoce. To je fakt teda supr dárek. To jistě přítele potěší, že byla bůhví jak dlouho nahatá před nějakým ňoumou s foťákem. To jsou ale mařky."

Zasněně se na něj dívám, světlo z venčí mu hladí pupík, kouř z dýmky kolem jeho hlavy mé zasnění umocňuje. Vždy mě nějak překvapí, tak něžný, pozorný s jemnou mluvou a hlavně chápavý:-). Jenže, co já teď udělám s těmi akty co jsem nafotila, já mařka, pomyslím si. No do koše s nimi. Jako by to snad tušil.

- " Tak to ti můžu docela lehce vysvětli, proč se ty pytle tak trhají, " začnu, "myslím, že ne všechny to dělají z pocitu, že jsou tak hezké až je třeba je zvěčnit. Už jsi někdy otevřel Cosmopolitan? A co kocmopolitan! Esquier, Man's health, Maxim a jinou klasiku?"

- " Papír? Z papíru už dávno nečtu," odpoví a naráží tím na rozvoj internetu:-)

- " No o netu to platí dvojnásob. Co tady všude vidíš? Samé kočky. A jak jsou oblečené? Mají zástěru? Nebo teplákovku? Jsou vlastně vůbec oblečené?"

- " Hele radši k jádru věci, miláčku, k jádru věci, "… furt někam spěchá…

- " No, za to, že se vám vyslíkáme u fotografů, si můžete i vy chlapi sami. Vytvořilo se tady skvělé podhoubí proto, aby se už obyčejné holky necítily hezké. Všude okolo jsou kočky s hladkými opálenými těly, které to ovšem mají jako práci mít dobrou postavu, které jsou nalíčené, dobře nasvícené, dobře vyfocené a retušované… a vy jim sedáte na lep." No, my vlastně taky

- " Ale to já přece vím, že to není realita, že ty modelky bez make upu vypadají mnohdy hrozně," odvětí.

- " Jenže tobě je 33. Co holka v sedumnácti s osumnáctiletým klukem, myslíš, že tohle ti dva vědí? Vždyď v tom vyrostli. Vyrostli s televizí a časopisy, internetem… Já se vůbec nedivím, že mají holky zcela přirozeně potřebu vám Emilům dokazovat, že umějí být taky tak hezké. To, jak nehezké jsou zas modelky, to už hned tak totiž neuvidíš."

Ta slova mi jdou z duše, protože právě proto jsem se dala fotit já. Nic sprostého, jen abych byla hezká a sexi. Protože on stejně tak pořád kouká po těch modelkách a tak se chápu té příležitosti, jak si u něj zvýšit rating.

- " A když teda vy chlapi víte, že modelky jsou obyčejné ženské a my obyčejné zas můžeme být modelky, proč to neříkáte? Naučte se s námi hezky mluvit a oceňovat nás, nezírat furt na ty vytvořené holky a pak nebudem nahaté u někoho jiného doma. Dobrá věta a platí myslí nejen na oblast focení aktů."

Tak jsem vytřela podlahu. Při stírání pravé strany kuchyně mě napadlo, o kom se to teda asi bavil? Kdo byla ta nanyka jen trochu hezká, která nafotila akty? Kdo mu to psal, která z jeho "kamarádek"? Bože, to je ale pokrytec, sám má své metody jak si honit ego… potřebuje mít i ve svém dost dospělém věku zástupy mladinkých obdivovatelek nacpané v počítači a v mobilu, aby mu dávaly pocit atraktivnosti. Ale svým mladinkým obdivovatelkám nechce dopřát tu samou terapii.

Často máme pocit, že "víme" jak bychom měli vypadat, jací být v posteli, co partnerům říkat, jak se vyhnout trapasu, jak se seznámit, jak "zničit konkurenci", jak by měl náš vztah vypadat. Téměř jsme toho přesyceni ze všech sdělovacích prostředků. Ale je to realita? Vždyď nejlepším receptem na toto vše je zdravé sebevědomí a to si ani nevyfotíme, ani nevyčteme, to je záležitost vnitřní. Toho jak nás rodiče vychovali, co nám bylo dáno do vínku, jaké máme hodnoty, zda je pro nás vzhled opravdu důležitý… Ten kdo se trápí vzhledem svým, je jistě stejně kritický i k tomu jak vypadají ostatní. Ten ať se připraví na celoživotní honičku a naháněčku toho ideálu. Vždycky se objeví nějaký vzhledový trend, do kterého zrovna já nebudu zapadat. Třeba za pět let. Za pět let bude sexi boubelka nejžádanější zboží:-)

O mě chlapi stojí, to ano. Proč tedy chci aby můj Emil viděl mé akty? Udělala jsem si testík.

Na koho jsem naposledy žárlil/a?

Muž/žena hezčí, bohatší, okouzlující, vtipný/á, pozitivně nabitá/ý, hodný/á

A vím na koho žárlím. Na prsaté blondýny s modrýma očima ( jak překvapivé, že? Já jako bruneta:-) ). Protože to jsou ty jediné, kvůli kterým je mi on ochoten lhát a potřebuje jejich přízeň.“ Emilova terapie”. Nejspíš se moc kouká na televizi a z něčeho vyvozuje, že to jsou ty alfa samice a asi má pocit, že mít v záloze poblázněnou blond manekýnu jej činí víc hodným i mé lásky. Nebála bych se tvrdit, že onen seznam, s kým v životě něco měl je pro něj hrozně cenný, že podle něj on hodnotí sám sebe. A chápu, že tu blondýnu tam prostě chce mít. Sakra, nemá jich tam už ale nějak moc?:-)

Tak nevím jestli mu ty akty dám. Možná si s ním budu raději povídat o nás, mít se ráda taková jaká jsem a utužovat náš vztah jinak. Asi ten problém nebude v tom, že bych nebyla dost hezká, ale v naší komunikaci a našem sebevědomí.

A co vy? Máte také nějakou svou terapii, kterou si doplňujete malé mezírky ve svém sebevědomí? Zkuste si sami sobě odpovědět:

“ Nakolik moji představu o tom“ jak mám vypadat” ovlivňují média, nakolik lidé kolem mě a co dělám proto abych se měl/a rád/a takový/á jaký/á jsem.”

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 0 uživatelů, průměrné hodnocení: nehodnoceno.
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.