Nacházíte se v kategorii: Povídky

Tohle nebyl sen (2.díl)

Pomalu otevírám oči. Vzbudila mě hrozná žizeň a prapodivná pachuť v puse. Začínám si v hlavě uspořádávat včerejší událost. Jsem tak hloupá… já to opravdu udělala… podvedla jsem ho… když se na něj koukám, jak vedle mě nerušeně spinká, je mi na nic. Teď bych se chtěla ztratit, odletět strašně daleko, s nikým nemluvit, nikomu nic nevysvětlovat… je pozdě. Tohle jsem si měla uvědomit mnohem dřív… proč jsem sakra nastupovala do toho zatraceného auta??!!.

Ve chvíli, kdy se chci znova zamuchlat pod peřinku - přitulit se k němu nemám odvahu, určitě by na mě něco poznal - mi zadrnčí mobil. Pohlédnu na mého klidně spícího muže, melodie z telefonu s ním ani nehla a natáhnu se pro přístroj. Na displeji mi svítí jméno toho, komu nikdy neodolám. Sms je velice výstižná: AHOJ BROUCKU, JESTE SE PO VCEREJSKU TRESU. JE TO JEN MEZI NAMA. HEJ, ASI TE MILUJUUUUUU. Těch pár krátkých výstižných vět si čtu tak dlouho, dokud se můj milý vedle mě nepohne. Okamžitě mobil schovávám.
„Ahoj lásko, jak ses vyspinkala?" Honem si mě k sobě přivine. Musím se usmát. Hlavně dělat jakoby nic. Je to tak těžké, sakra. Nejraději bych se ke všemu hned teď přiznala. nejde to!!
„Ahoj brouku, dobře a ty? Já už jsem dlouho vzhůru."
„Joo?? Ty moje ranní ptáčátko… pojď ke mě… jak se ti líbil včerejšek? Jsem tě v jednu chvíli hledal, nikdo o tobě nic nevěděl, byla jsi v pohodě? " Proboha, proč se mě ptá na takové věci?? Ano, miláčku, byla jsem ůplně v klídku, jen jsem si šla zapíchat s Péťou, víš?? Mám strašnou chuť tohle říct, ale nemůžu. ještě je brzy.„A ty jsi mě hledal? Byla jsem s Monikou, šly jsme se projít, měla zase nějakou depku, víš jak, nikdo jiný tam nebyl, kdo by ji mohl pomoct…" No teda, na hereckou školu by mě vzali hned. Ani jsem nevěděla, že mám takový talent na lež.
„No jo, vy baby. pořád něco řešíte. hele, lásko, kde máš řetízek? Ty sis ho sundávala na noc? Snad jsi ho neztratila." Pohlédne na můj krk. Ihned si na něj sáhnu. A sakra! Musel mi spadnout při té krkolomné poloze v autě. Že já si na takové věci nedávám pozor!
„Ne, miláčku, půjčila si ho Monča včera, prý chtěla něco ode mě pro štěstí na dnešní večer. Bude s Tomem, víš? " Lžu jako když tiskne. Naštěstí tomu lehce uvěří. Pak vstane a odchází z pokoje. Podle zvuku tekoucí vody vím, že se myje. Lehnu znova do peřin a přemýšlím. Rozhodně toho mám dost.

Napsal uživatel: Acquenta

Jak se ti líbil tento článek?

Hodnotit článek mohou pouze přihlášení uživatelé.
Hodnotilo 7 uživatelů, průměrné hodnocení: 4.6
přidat nový příspěvek

Diskuze k článku

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.
ELVIS, 20. 02. 2009, 19:47:300Hltám a chci pokračováníJoo tak tohle je pěkná potvora. Tady jde vidět, jak jsme mi chlapi naivní. Jestli mi tohle dělá i ta moje ,,drahá,, polovička, tak to potěš koště :) Hele lidi z teenmagu, nebylo by tam pokračování?thx